Tunus’ta Gerçekleştirilen 3. Dünya Kadın Konferansı Sonuçlandırıldı

0 25
image_pdf

3.Dünya Kadın Konferansı için 4-10 Eylül tarihleri arasında Afrika, Asya, Ortadoğu ve Avrupa’nın farklı ülkelerinden Tunus’ta  biraraya gelen Kadınlar Konferansı başarılı bir şekilde sonuçlandırıldı.

Tunuslu kadınların yanı sıra Peru, Kamerun, Togo, Kuzey Suriye, Filistin, Türkiye, Almanya , Fransa, Hollanda, İsviçre gibi ülkelerden kadınlar da katılımcılar arasındaydı. 45 ülkeden deleğe ve temsilci düzeyinde konferansa katılan kadınlar emperyalizme, kapitalizme, siyonist varlığa ve sömürgeciliğe karşı birlikte mücedele mesajları verdiler.

Filistin Kadın Komiteleri Birliği adına, Meryem Ebu Dagga liderliğinde bir heyette  Konferansa katılanlar arasında idi.

Dagga “Filistinli kadınların, siyonist işgalin baskısı altında yaşadıkları acıların görülmesi gerek ve Dünya halklarının baş düşmanı ABD ve İngiliz emperyalizminin başını çektiği politikların tehşir edilmesi gerekiyor. Filistinli kadınlar, 74 yıldır, Londra’nın Balfour Deklarasyonu ile yaptığı ve şimdi Washington tarafından sürdürülen acımasız işgale karşı savaşıyor. İşgalciler Suriye’yi, Irak’ı ve bölgenin çeşitli ülkelerini yok ettiler, bölgelerimizdeki zenginliği kontrol etmeye, paylaşmaya ve yok etmeye devam ediyorlar.   dedi.

Filistinli kadınların hayatta kalma mücadelesi için taşıdığı yüke değinen Meryem Ebu Dagga “Kadınların, sınıfsal, ulusal veya cinsel şiddet olsun, karmaşık bir baskı altında yaşıyorlar. , bunların en önemlisi ise siyonist işgalci tarafından uygulanan şiddettir. “Filistinli Kadınların kurtuluşuna katkı sağlayacak vatanımızın özgürlüğünü istiyoruz, kadınlar başarılarını nerede elde ederlerse etsinler, bu bizim için ve tüm halklar için bir başarıdır.” dedi.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.