Suriye-Ürdün-Irak sınır üçgenindeki Al-Tanf üssü vuruldu

0 7
image_pdf

Irak Direnişi’nin Ürdün’deki Amerikan Al-Tanf üssünü hedef alan saldırısında 3 Amerikan askerinin öldüğü 34’ünün de yaralandığı bildirildi.

Irak  Direnişi, 100 gün içinde Irak, Suriye ve ABD işgali altındaki topraklarda İHA’larla ve füzelerle 178 saldırı gerçekleştirdigini açıkladı.

Ürdün’deki Tower-22 adlı bir ABD karakoluna gece boyunca düzenlenen insansız hava aracı saldırısında üç Amerikan askerinin öldürüldüğü 34’ününde yaralandığı açıklandı. Cuma günü itibarıyla Irak ve Suriye’deki işgalci Amerikan üslerine ve Amerika liderliğindeki koalisyon güçlerine 158’den fazla saldırı düzenlendi.

Dünya halklarının baş düşmanı ABD Başkanı Biden: “Ürdün’deki güçlerimize yönelik saldırı, İran’ın desteklediği, Suriye ve Irak’ta faaliyet gösteren aşırıcı milisler tarafından gerçekleştirildi.”dedi. Pentagon, Gazze’deki savaşın başlangıcından bu yana Amerikan üslerine düzenlenen saldırılarda Amerikan askerlerinin öldürüldüğünü ilk kez kabul etti.

FHKC, 3 ABD askerinin öldürüldüğü saldırıya dair açıklama yaptı:

“Filistin halkına karşı işlenen menfur Siyonist suçların doğrudan ortağı olan ABD’nin, bölge halklarına karşı işlediği suçların ve Siyonist varlığa verdiği sınırsız desteğin bedelini ödeme zamanı geldi.” dedi.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.