Amerikan emperyalizmi liderliğinde SOYKIRIM EKSENİ

0 20
image_pdf

Direniş saflaştırır, direniş bir turnusol vazivesi görüyor. 7 Ekim Aksa Tufanı direnişi birkez daha saflaştırdı ve gösterdiki “İsrail” demek Amerika demektir. Amerika demek “İsrail” demektir. Birkez daha gösterdiki, dün olduğu gibi bugünde dünya halklarının baş düşmanı hala Amerika’dır. Bu, Filistin halkının ve direnişin zaferidir.

İşgalci siyonist varlık, Filistin halkına yönelik soykırım ve katliamlarına devam ediyor. Filistin‘de siyonist varlığın temellerini atan İngiliz emperyalizmi, onu kuran ve her daim koruyucusu olan Amerikan emperyalizmi, Nazilerin çocuğu Alman emperyalizmi, yüzyıllarca Afrika ve Ortadoğu’yu yağmalayan ve Afrika’da her türlü katliamlara ve soykırıma imza atan Fransız emperyalizmi ve Avrupa ülkeleri ve ortadoğu, Asya ve Afrika’daki ABD işbirlikçileri, 7 Ekim Aksa Tufanı sonrası Amerikan emperyalizmi ve siyonizmin başını çektiği “SOYKIRIM EKSENİ”nde birleştiler.

Güney Afrika Cumhuriyeti’nin, siyonist “İsrail’in”(1) Uluslararası Adalet Divanı’nda  soykırım suçundan mahkum edilmesi için açtığı davanın ilk duruşması Lahey’de görüldü. UAD’nin açıkladığı ara karar sonrası başını Amerikan emperyalizminin çektiği SOYKIRIM EKSENİ”nden birleşen İngiltere, Almanya (2), Fransa, Kanada, Avustralya, İtalya, Finlandiya, Hollanda ve Estonya Uluslararası Adalet Divanının (UAD) aldığı kararların uygulanması bir yana, âdeta UAD ile alay edercesine ve kararlarına yanıt olarak, BM’nin 1948-49’dan beri Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı UNRWA’ya sağladıkları mali katkıları durdurdular.

İşte bu olgular nedeniyle nasıl Ortadoğu’da bir DİRENİŞ EKSENİ’nden bahsediyorsak, aynı şekilde ABD-“İsrail’in” yanı sıra onların yanında konumlanan ülkelerden başta soykırımdaki suç ortakları İngiltere ve “İsrail’den daha İsrailci” Almanya olmak üzere oluşan bir “SOYKIRIM EKSENİ”nden de bahsedebiliriz. (3)


(1) Siyonist varlık “İsrail” dışişleri bakanı oluşan bu “SOYKIRIM EKSENİ”nden memnuniyetini dile getirerek, diğer ülkelere de bu Eksen’e katılma çağrısında bulundu.

(2) Kefye (Filistin atkısı) takmayı bile anti semitik sayan Almanya, Uluslararası Adalet Divanı’nındaki (UAD) davaya soykırım suçlusu siyonisy varlık “İsrail’in” yanında müdahil olmuştur.

(3) Bu yazıda kaynak olarak Emir Aşnas’ın attığı Tiwitlerden yararlanılmıştır.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.