Suriye Halk Meclisi ve FHKC heyeti Şam’da bir araya geldi

0 83
image_pdf

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) Genel Sekreter Yardımcısı Cemil Mezher liderliğinde bir heyet, Suriye Halk Meclisi Başkanı Dr. Hammuda Sabbah ile Suriye’nin başkenti Şam’da bir araya geldi.

Gazze’den Suriye’ye geçen FHKC Genel Sekreter yardımcısı Cemil Mezher liderligindeki heyet, Filistin’in Suriye Büyükelçisi El-Fetih merkez komite üyesi Samir El-Rifai ve 29 Ocak’ta Suriye Arap Sosyalist Partisi BAAS Genel Sekreter yardımcısı Halil Al-Halil ile bir araya gelmiş ve Suriye’de, Filistin direniş örgütlerinin de içinde yer aldığı bir dizi görüşme gerçekleştirmişti.

1 Şubat’ta, Suriye Halk Meclisi Başkanı Dr. Hammuda Sabbah ile de bir araya gelen heyet adına, “Filistin halkının, yoldaşlarının ve Genel Sekreter Ebu Gassan’ın (Ahmed Saadat) selemlerını Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’a, ileten” Cemil Mezher, “dünyanın her yerinden getirilen teröristlerle Suriye’ye yönelik yürütülen “küresel savaş” a karşı, Suriye halkının, liderliğinin ve ordusunun emperyalits saldırganlık karşısında zafere ulaşacağını ve tüm teröristleri temizleyeceğini, saldırgan güçlerin askeri savaşla başaramadıklarını Sezar Yasası, ekonomik ambargo ve psikolojik savaş ile elde edemeyeceğini” ifede etti.

Mezher, “işgal altındaki Filistin topraklarındaki duruma, sağcı faşist Netanyahu ve hükümetinin uyguladığı siyonist teröre, işgal altındaki Filistin topraklarında halkı yerinden etme, Yahudileştirme, yerleşim birimlerini meşrulaştırma, işgal hapishenelerindeki  mahkumlara saldırma planlarına” değindi.

Genel Sekreter Yardımcısı, “Filistin halkının Siyonist haydutluk ve suçları karşısındaki iradesini ve topraklarını savunmadaki kahramanlığını vurguladı ve direniş eylemlerinin  yükseltidiğini ve direniş kahramanlarının yaptıklarının, kaçınılmaz olarak işgalci varlığa karşı zafer kazanacağını, direnişten başka seçeneğin olmadığını” vurguladı.

Meclis başkanı Hammuda Sabbah ise, Mezher  ve beraberindeki heyeti memnuniyetle karşıladı ve onlara “Devlet Başkanı Dr. Beşşar Esad ve Halk Meclisi üyelerinin selamlarını iletti, Halk Cephesi’nin Filistin’de öncü bir direniş örgütü ve liderlik misyonunu vugululadı. Siyonist işgal ve suç şebekesi ile karşı karşıya kalan kadınları, çocukları, yaşlıları, erkekleri ve cesur direnişçileri ile kahraman Filistin halkını selamladı ve bu gururlu halkın yenilgiyi ve kırılmayı bilmediğini ve zaferin kesinlikle Filistin halkının ve müttefiklerinin olduğunu defalarca kanıtladı.” Dedi

Sabbah, “Suriye’nin Filistin meselesindeki tutumunun istikrarını ve Filistin’in, Suriye halkının ve liderliğinin merkezi meselesi olduğunu her Suriye vatandaşının kalbinde ve vicdanında olduğunu, öyle kalacağını” teyid etti.

Meclis başkanı, “Suriye’yi Amerikan hegemonyasına tabi kılmak ve direniş ekseninden izole etmek amacıyla başlatılan bu küresel savaş ve teröre rağmen, Filistin’i destekleyen konumu ve Filistin direniş güçlerini kucaklaması nedeniyle, Devlet Başkanı Beşar Esad’ın bilgeliği ve Suriye halkının kararlılığını ve Suriye Arap Ordusu’nun cesaretini” vuguladı.

Suriye Halk Meclisi Başkanı Dr. Hammuda Sabbah, “Tüm zorluklara ve zor koşullara rağmen Sezar Yasasına, Suriye kaynaklarının çalınmasına, Suriye’nin Suriye topraklarını kazanıp, terörü topraklarından tümüyle temizlediği gibi zaferlerini tamamlayacağını ve Suriye bayrağını tüm Suriye topraklarında yükselteceğini ve sömürgeci güçlerin hayal kırıklığı ile kuyruklarını sıkıştırarak geri çekileceğini” sözlerine ekledi.

Toplantının sonunda Genel Sekreter Yardımcısı ve Halk Meclisi Başkanı fotoğraf ve hatıra alışverişinde bulunarak, Suriye ve Filistin‘in ayrılmaz ikizler olduğunu vurguladılar.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.