Şenyaşar ailesinin avukatından 200. gün çağrısı: Bu adalet talebine sahip çıkmalıyız

0 22
image_pdf

Şenyaşar ailesinin avukatı Gökhan Dayık, aileyle birlikte nöbetin 199. gününde adliye önünden meslektaşlarına çağrı yaptı. Yarın 200. gün olduğunu hatırlatan Av. Dayık, “Bu adalet talebine hepimiz sahip çıkmalıyız” dedi.

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu kaybeden Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart’ta başlattığı Adalet Nöbeti 199’uncu gününe girdi. Şenyaşar Ailesi Adalet Köşesi olarak adlandırılan alanda yapılan nöbete bugün ailenin avukatı Gökhan Dayık, eşlik etti.

Aile avukatı Dayık, Adalet Nöbeti’nin yarın 200’üncü gününe gireceğini hatırlatarak, “Yarın 200’ncü gün vesilesiyle ailenin adalet talebine ses olabilmek ve adaletsizlik ile zorbalığa karşı durmak için 200 avukatla adliye önünden sesleneceğiz. Ailenin adaletsizlik ve haksızlığa uğraması sonucu gerçekleştirdiği eylem devam ediyor. Ailenin hem kendi için hem benzer durumda olan herkes için adalet talebi var. Bütün meslektaşlarımız ülkemizde yaşanan adil olmayan sisteme bir nebze tepki vermek için buraya davet ediyoruz. Bu adalet talebine hepimiz sahip çıkmalıyız. Biz de meslektaşlarımızı 200’üncü gün vesilesiyle cübbeleriyle buraya davet ediyoruz” diye konuştu.

Aile sosyal medya hesabından ise Adalet Bakanlığı’nı etiketleyerek şu paylaşımı yaptı: “24 Eylül Türkiye’nin gözü Şanlıurfa Adliyesi’nde olacaktır. Türkiye’nin her yerinden savunma annenin yanında olacak. Adliye önünde devam eden zulme dur diyecek. Ya adalet, ya istifa.”

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.