Sağlık Emekçileri: Koronavirüs’ü Ayrımcılık Yaparak Yenemezsiniz

0 182
image_pdf

Ayrımcılığı protesto eden sağlık emekçilerini Polis tarafından,  darp ederek gözaltına aldı. Gözaltı aracından seslenen sağlık emekçileri “Temizlik işçisi, hasta bakıcısı arkadaşlarımız Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan düzenlemelerden yararlanamıyor. Ayrımcılıkla virüsü yenemezsiniz, hepimiz sağlık emekçisiyiz, sağlık çalışanlarının taleplerine kulak verin” dedi

Devrimci Sağlık İşçileri Sendikası üye ve yöneticileri, hastanelerde sağlık hizmeti ürettiği halde farklı işkollarında gösterilen ve bu nedenle Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı düzenlemelerden faydalanamayan emekçilere yönelik ayrımcılığın kaldırılması talebini dile getirmek için Ankara’da bulunan İbni Sina Hastanesi’nde bir basın açıklaması yapmak istedi. Ancak polis açıklamaya izin vermeyerek sağlık emekçilerini darp ederek gözaltına aldı. SES Ankara Şube Eşbaşkanı Kubilay Yalçınkaya da gözaltına alınanlar arasında.

  • “O, devletin başı”

Hastane bahçesinde açıklama yapmak için toplanan sağlık emekçileri önce Cumhurbaşkanlığı genelgesini gerekçe gösteren polisin engellemesi ile karşılaştı. Sağlık emekçilerinin bu gerekçeye itirazı üzerine polisin “O devletin başı, sen mi bileceksin!” diye çıkışması dikkat çekti.

Sağlık emekçileri bahçe yerine içeride açıklama yapabileceklerini söyledi, ilk önce itiraz etmeyen polis daha sonra “Siz provokasyon yapıyorsunuz” diyerek sağlık emekçilerini darp edip gözaltına aldı.


image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.