PSAKD: Alevilerin İbadethanesine Saldırmak Kimsenin Haddi Değildir.!

0 332
image_pdf

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Genel Merkezi adına sosyal medya hesabı Facebook üzerinden bir açıklama yayınlayarak Siyasal islamı kurumsallaştıran AKP, yaşamın tüm alanlarını kutuplaştıran politikaları terk etmelidir. Her fırsatta müslümanların mağdur edildiği hatta özgürce ibadet edemediğini dahi söyleyenler, bu kepazeliği nasıl açıklayacaklar.?” dedi

  • BASINA VE KAMUOYUNA:

ALEVİLERİN İBADETHANESİNE SALDIRMAK KİMSENİN HADDİ DEĞİLDİR.!

Bulunduğumuz her alanda barışı,demokrasiyi ve eşitliği savunan bir halk olarak açıkça uyarıyoruz ki, bir daha ibadethanemize en ufak bir saygısızlık yaparsanız, gerekeni yaparız.!

  • Cemevleri milyonlarca Alevinin ibadethanesidir.!

İbrahim Gökçek canımızın cenaze erkanını bu saldırıya bahane gösteremezsiniz.! Burası CEMEVİ’dir,inancımızın gereğince hakka yürüyen can’a son görevimizi yaparız ve buraya gelen her kim ise mihmanımızdır,mihman da ALİ’dir.!

  • Mihmanımıza saygısızlık yaptırmayız.!

Tüm yetkililere sesleniyoruz. Aklınızı başınıza devşirin. Bu ülke hepimizin,bu topraklarda yüzyıllardır hep birlikte yaşıyoruz. Biz Aleviler gerilim istemiyoruz. Ama Cemevimize yapılan saygısızlığa asla tahammül etmeyeceğiz.

  • Derhal Alevilerden özür dilensin.!

Polis ne yapmak istemektedir. Aklı selim hiç kimsenin istemeyeceği tepki ve toplumsal refleks oluşursa altından nasıl kalkılacaktır.? Biz Pir Sultan örgütlülüğü olarak, ülke genelindeki on binlerce üyemizin sağ duyu , demokratik bilinç ve sorumluluk ile hareket edeceğini biliyoruz.Tıpkı pirimiz Pir Sultan Abdal gibi,size rağmen demokrasiden vazgeçmeyeceğiz, size rağmen türkülerimizi söylemeye devam edeceğiz.

Siyasal islamı kurumsallaştıran AKP, yaşamın tüm alanlarını kutuplaştıran politikaları terk etmelidir.Her fırsatta müslümanların mağdur edildiği hatta özgürce ibadet edemediğini dahi söyleyenler,bu kepazeliği nasıl açıklayacaklar.? Gazi Cemevimize yapılan bu saygısızlığı bu hakareti yargıya taşıyacağız. İstanbul emniyetinin bu tutumu hakkında suçduyurusunda bulunacağımızı kamu oyu ile paylaşıyoruz.

  • Türkü söylemek suç değildir.!

Kendisini ve inancını türkülerle ifade eden bir halkın ibadethanesine saldırmak hangi aklın ve vicdanın ürünüdür. Siz,hangi ibadethaneden kaldırılan cenazenin kime ait olduğunu soruyorsunuz?

Bizde sormayız ve sahipleniriz de.!

CEMEVLERİ İBADETHANEMİZDİR.!

YEZİDE YAVUZA BOYUN EĞMEYECEĞİZ.!

PİR SULTAN ABDAL KÜLTÜR DERNEĞİ

GENEL MERKEZİ

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.