Nablus’a Yönelik Siyonist Saldırı Sonucu 5 Direnişçi Şehit Düştü

0 23
image_pdf

Siyonist düşmanın özel kuvvetleri ve Şin Bet’in, Nablus’ta “Aslanlar Yuvası” direniş grubuna yönelik geniş çaplı ortak operasyonu ve saldırısı ile 5 Filistinli şehit oldu. 4’ü agır 20 Filistinli yaralandı.

İşgalci Siyonist düşman ordusu tarafından bir ev ve bir araç  SİHA ile  vuruldu. İşgal güçlerinin saldırısında Aslanlar Yuvası (Areen El Esved) liderlerinden Vadih El Huh, Meshal Zahi Baghdadi, Ali Antar,  Hamdi Sharaf ve Hamdi Qayyim şehit düştüler.

İşgal altındaki Batı Şeria’da şehitler intikam yeminleri ile ugurlandı. Onbinlerce kişi, sabaha karşı şehit olan 5 Filistinli direniş savaşçısının cenazesi için sokaklara düküldü. Öfkesini kuşanan direniş savaşçıları intikam yeminleri ettiler.

Filistin direnişinin silahlı kanatlarının oluşturduğu “Ortak Operasyon Odası” Siyonist düşman güçlerine karşı direnişi yükseltme ve intikam çağrısı yaptı.

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi FHKC, “Nablus’ta işgal güçlerine tüfekleri ile karşı çıkan kahraman halkımızı selamlıyoruz. Ey Nablus halkı ve çevresindeki tüm kasabalar ve şehirler, Nablus’a gidin ve kahramanlık destanı yazan evlatlarınızla güçlerinizi birleştirin. Ey halkımız, işgal sadece gücün dilinden anlıyor.”  ifadelerine yer vererek çağrıda bulundu.

Ve devamla FHKC, “İşgal altında yaşayan tüm direnişçilere ve devrimcilere; “Kimseden emir beklemeyin, hedeflerinizi dikkatlice seçin ve kafalarına ateş edin”  dedi.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.