Kutuplaşalım | TÜRK-İŞ: “Hatay’dayız”, Birleşik Metal İş; “Taksim’deyiz”

0 563
image_pdf

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) Genel Başkanı Ergün Atalay, 1 Mayıs’ta Hatay’da kendisinin de katılacağı miting düzenleyeceklerini açıkladı. Birleşik Metal- İş ise 1 Mayıs’ta Taksim’de olacaklarını belirtti.

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) Genel Başkanı Ergün Atalay, 1 Mayıs’ta Hatay’da kendisinin de katılacağı miting düzenleyeceklerini açıkladı. Birleşik Metal- İş ise 1 Mayıs’ta Taksim’de olacaklarını belirtti. Türk-İş üyeleri ise bulundukları yerde gerçekleştirilecek olan 1 Mayıs kutlamalarına katılacak.

Birleşik Metal-İş Başkanlar Kurulu yaptığı yazılı açıklamada 1 Mayıs’a OHAL’le birlikte sendikal hak ve özgürlüklerin hiçe sayıldığı, iş cinayetlerinin arttığı, adalet ve hukuka güvensizliğin arttığı bir ortamda gidildiğini bildirdi.

1 Mayıs’a sendikal hak ve özgürlüklerin hiçe sayıldığı, iş cinayetlerinin artarak devam ettiği, adalete hukuka güvensizliğin arttığı bir atmosferde gidildiği ifade edilen bildirgede, İstanbul 1 Mayıs’ına ilişkin ise şu açıklama yapıldı: “Başkanlar Kurulumuz, 2018 yılı 1 Mayısın Taksim’de yapılması kararını almıştır. Tüm emek örgütlerini ve sendikaları da Taksim alanında 1 Mayıs kutlamalarına çağırmaktadır”

Hükümetin taşeron işçilerin kadro umutlarını boşa çıkardığına dikkat çekilen bildirgede, ‘taşerona kadro’ aldatmacasına son verilerek şartsız tüm taşeron işçilere kadro verilmesi istendi.

 

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.