Küba halkı ABD devşirmelerinin provakasyonuna izin vermedi

0 62
image_pdf

Küba’da devrim karşıtı CIA provakasyonuna bir yenisi daha eklendi. Küba’nın başkenti Havana’ya 33 kilometre mesafede yer alan San Antonio de los Banos kasabası ile ülkenin farklı bölgelerinde ABD beslemesi gruplar ABD bayraklarıyla sokağa indi ve devrim karşıtı sloganlar attı.

Bu provokasyonla eş zamanlı şekilde sosyal medya üzerinden ABD’li “gazeteciler” ve yine ABD’de ve dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşayan Komünizm ve sosyalizm düşmanı CIA tetikçisi karşı devrimciler “halk isyan etti” iddiasıyla paylaşımlara başladılar.

Ancak ABD’nin bu girişimine Küba halkının yanıtı hızlı oldu.

Küba Devlet Başkanı ve Küba Komünist Partisi Birinci Sekreteri Miguel DíazCanel Bermúdez, “Devrimi teslim etmeyeceğiz” diyerek tüm devrimcileri ve devrimin gerçek sahibi Küba halkını devrimi savunmak için sokaklara çağırdığını duyurdu.

Bu çağrının ardından Küba’nın dört bir yanında halk sokağa dökülürken, ellerinde Fidel dövizleriyle devrime sahip çıktıklarını bir kez daha gösterdiler.

Küba halkının sokağa inmesi sonrası ABD bayrakları taşıyan devşirmeler evlerine döndü.

Provokasyon sonrası halka birlikte sokağa inen Küba Devlet Başkanı  Miguel DíazCanel Bermúdez, bugün ABD’nin bu operasyon girişimine karşı radyo ve televizyondan bir açıklama yapacak.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.