Koronavirüs Tekstil İşçilerinin Çalıştığı Fabrikalarda Gürülmeye Başlandı

0 184
image_pdf
  • MUDE TEKSTİL FABRİKASINDA BİR İŞÇİDE KORONAVİRÜS ÇIKTI

Mude Tekstil fabrikasında bir işçide koronavirüs çıktı. “Eve gidin” dayatmasını kabul etmeyen işçiler hastaneye gönderilse de, hastanede yer bulunmadığı ve tıbbi malzemenin yetersiz olduğu gerekçesiyle hiçbir test yapılmadı. Polis tehdidiyle “karantinada kalacakları” belgesi imzalatılan işçiler evlerine gönderildi.

AKP iktidarı koronavirüs salgınıyla ilgili gerekli tedbirleri aldığını iddia ederken milyonlarca işçinin sağlığı hiçe sayıldığı için virüs fabrikalarda da görülmeye başladı. Buna rağmen, işçiler için gerekli sağlık uygulamalarından hala geri duruluyor.

Mude Tekstil fabrikasında bir işçide koronavirüs çıktı. “Eve gidin” dayatmasını kabul etmeyen işçiler götürüldükleri hastanede yer bulunmadığı ve tıbbi malzemenin yetersiz olduğu gerekçesiyle hiçbir test yapılmadan, polis tehdidiyle “karantinada kalacakları” belgesi imzalatılarak evlerine gönderildi.

Bugün Çiğli Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Mude Tekstil fabrikasında bir işçide koronavirüs çıktı. Bunun üzerine fabrika yönetimi işçileri evlerine göndermek istedi. İşçilerin bunu kabul etmemesi üzerine, bütün işçiler Çiğli Devlet Hastahanesi’ne götürüldü. Hastahanede yer olmadığı, test yapacak tıbbı malzeme yetersiz olduğu gerekçesi ile işçiler buradan zorla evlerine gönderildi.

İşçilere hastahanede “karantinaya evlerinde kalarak alınacaklarına” dair belge imzalatıldı. İmza atmak istemeyen işçilere de polis tehdidi ile belge imzalatıldı. İşçiler hiçbir test yapılmadan evlerine gönderildi. Koronavirüs belirtileri çıkan işçilerin tekrar hastaneye gelmeleri söylendi.

  • CMS’DE DE İŞÇİLER EVLERİNE GÖNDERİLMİŞTİ

Geçen hafta CMS Jant fabrikasında bir işçide korona virisü çıktığı iddiası, Pazartesi Çiğli CMS’de virüs çıktığı için Pınarbaşı ve Çiğli CMS Jant  fabrikaları üretime ara verdi. İşçiler hiçbir test yapılmadan evlerine gönderildi.

Kaynak: Kızılbayrak

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.