Kayyum-Çete İttifakı MHP-AKP’ye İstanbul’daTokat

0 545
image_pdf

Türkiye yerel yönetimini belirlemek için dün yani 31 Mart’ta sandık başına gitti. Birçok ilde kimin kazandığı kesin olmayan sonuçlara göre belirlenirken, İstanbul’da durum YSK açıklaması ile netlik kazandı. YSK Başkanı Güven’in paylaştığı rakamlara göre İmamoğlu 27 bin 889 oy farkla önde.

  • Buldan: Seçimin kazananı HDP

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, seçim sonuçlarına ilişkin twitter hesabından açıklama yaptı. Buldan, “Türkiye genelinde seçimin kazananı ve istediği zaman da kaybettireni HDP olmuştur. Nokta” paylaşımı yaptı.

Oyunu İstanbul’da kullandıktan sonra Diyarbakır’a gelen Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, burada gerçekleşen kutlamalara katıldı. Oyunu kullandıktan sonra “Şimdi Diyarbakır’a geçeceğim. Çünkü kayyımların gidişini Diyarbakır’dan izlemek bana büyük bir zevk verecek” açıklaması yapan Buldan, Diyarbakır’da yaptığı konuşmada, “Seçimi demokrasi güçleri Kürtler kazandı” dedi.

 

  • Finans Kapital’in Yeni-Liberal Figürü İmamoğlu Twitter hesabına ‘İBB Başkanı’ yazdı

Millet İttifakı’nın adayı Ekrem İmamoğlu, Twitter hesabında fotoğrafının altındaki kısa bilgi bölümünü ‘İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’ olarak yeniledi.

İmamoğlu’nun Twitter hesabında da saat 11.00’den sonra dikkat çeken bir değişiklik yapıldı.

İmamoğlu’nun, Twitter hesabında fotoğrafının altındaki kısa bilgi bölümü ‘İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’ olarak yenilendi.

 

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.