Kayı İnşaat işçileri İŞKUR önünde eylem yaptı

0 23
image_pdf

İnşaat Emekçileri Sendikası’na (İnşaat Sen) bünyesinde olan Kayı İnşaat İşçileri Koordinasyonu, direnişlerinin 11. gününde Tophane’de bulunan İstanbul Sosyal Çalışma Ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü önünde eylem yaptı.

Eyleme Tüm Otomotiv ve Metal işçileri Sendikası (TOMİS), İşçi temsili konseyi (İTK) ve Devrimci Yapı, İnşaat ve Yol İşçileri Sendikası (Dev Yapı-İŞ) destek verdi.

Eylemde konuşan işçi Abdulsamet Kete, “Yaklaşık 2 senedir alamadığımız ücretler için 11 gündür eylem yapıyoruz. Her gün bakanlıklara sesleniyoruz. Bu gün de sesleniyoruz. Artık devreye girin, biran önce çözün. Ailemiz perişan durumda bu işi Kayı İnşaat patronu Coşkun Yılmaz’a bırakmayın” dedi.

Kadir Naz işçi ise işçi, 3 yıl Cezayir’de çalıştıklarını fakat 2 yıldır da paralarını alamadıklarını belirterek “Zorlu şartlar altında çalıştık. Sahra çölünde kum fırtınasında çalıştık. Ödülümüz sürünmek miydi?” diye sordu.

Eylemde konuşan işçi Ali Bahri Öksüz, “illa kendimizi feda mı etmemiz lazım? Ölmemiz mi gerekiyor? Sesimizi duyurmak için” dedi.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.