Katledilen kadınların fotoğrafları gökyüzüne uçuruldu

0 33
image_pdf
Mardin’de “Em Xwe Diparêzin” kampanyası ve 25 Kasım etkinlikleri kapsamında üzerinde katledilen kadınların fotoğraflarının olduğu mor ve beyaz renkli balonlar uçurdu.
Tevgera Jinên Azad (TJA) ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kadın Meclisi üyesi kadınlar, “Em Xwe Diparêzin” kampanyası ve 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında eylem ve etkinliklerine devam ediyor. Merkez Artuklu ilçesine bağlı Trafo Mahallesi’nde bir araya gelen kadınlar, erkekler tarafından katledilen kadınların fotoğraflarının olduğu balonları uçurdular.
‘Bir kadın daha katledilmesin diye…’ 
Mor ve beyaz renkli balonların ucuna fotoğrafları asan kadınlar balonları gökyüzüne bıraktı. Eylemde konuşan TJA aktivisti Eylem Amak, “bir kadın daha katledilmesin ve tecavüze maruz bırakılmasın” diye her gün alanlarda olacaklarını söyledi. Eylem devamında şunları dile getirdi: “Bu kadınları anmak ve yaşananların bir daha olmaması için bugün buradayız. Onları katledenlerden bizler hesap sormaya devam edeceğiz. Onları unutmadık ve her daim hatırlayacağız.”
Kadınların etkinliği “Em Xwe Diparêzin” sloganı ile sona erdi.
image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.