Katilin Adı Musa Orhan: TSK Personeli Uzman Çavuş

0 209
image_pdf

İ.E.’NİN CENAZESİ GECE POLİS ABLUKASINDA DEFNEDİLDİ

TSK personeli Uzman çavuş Musa Orhan’ın tecavüzüne uğradıktan sonra intihara sürüklenen İ. E., polis ablukası altında toprağa verildi. Cenazeyi gece teslim eden polis, aile dışında kimseyi mezarlığa almadı.

Batman’ın Beşiri ilçesinde uzaman çavuş Musa Orhan’ın tecavüzüne uğradıktan sonra 16 Temmuz’da intihar girişiminde bulunan,18 yaşındaki İ.E., tedavi gördüğü hastanede dün yaşamını yitirdi. İ.E.’nin cenazesi otopsi işlemlerinin ardından Batman Bölge Hastanesi’ne kaldırıldı. İ. E.’nin cenazesi 17 saat sonra gece 03.00 gibi aileye teslim edildi. Batman Asri Mezarlığı’na götürülen cenaze yoğun bir polis ablukası altında defnedildi.

  • POLİS MÜDAHALESİ

Cenaze defnedilirken mezarlığa aile dışında kimse alınmadı. Polis, milletvekilleri, siyasi parti, insan hakları savunucuları, demokratik kitle örgütleri temsilcilerine engel oldu. Mezarlığa alınmayan kitle tepki gösterirken, polisler HDP Siirt Milletvekilli Sıdık Taş ve yanındaki gruba müdahale etti. Cenaze aile bireyleri tarafından defnedildi.

  • İ.E’NİN MEKTUBU

İ.E.’nin intihara kalkışmadan önce ailesine bıraktığı mektup JinNews tarafından yayınlanmıştı. İ.E, “Musa Orhan hayallerimi, hayatımı, umutlarımı yaktı, beni kirletip dünyamı yıktı. Benim canım acıyor, dayanamıyorum” demişti.

Mektubunda fail askerin kendisini kandırdığını, zorla tecavüz ettiğini ve ölümle tehdit ettiğini ayrıntılarıyla anlatan İ.E, “Ben ne ölüyüm ne sağım. Keşke ölseydim, bu mesajım, benim gibi saf kızlarımızın başına gelmesin. Çakal mahvetti hayallerimi, yıktı benim. Ne suçum vardı. Bana tecavüz etti. Ve inkar etmiş. Benim hayatımı umutlarımı tüketti. Zalimin teki o, merhametsiz. Allah’ım beni namusumu, onun cezasını verseydi. Ya da adaletli olurdu. Beni bu duruma sokma intihar etmeye ya Musa beni öldürecekti ya da ben kendimi öldürecektim. Seni affetmiyorum. Benim hayatımı mahvettin herkesin diline düştüm” diye yazmıştı.

  • ‘O TECAVÜZCÜ HESAP VERECEK’

“Yaşadığım müddetçe bu davadan vazgeçmeyeceğim” sözleriyle kızına yapılanlar karşısında sessiz kalmayacağını kaydeden anne Hakime Kılıç ise Jinnews’e verdiği demeçte şunları belirtmişti: “Hak ve hukuk peşinde koşacağım. Gerekirse sesimi tüm dünyaya duyuracağım. Tayyip Erdoğan’ın uzman çavuşlara verdiği yetkiler sonucu yaşanıyor tüm bunlar. Neden seçim süreçlerinde oy toplamak için ev ev, köy köy dolaşıyor da kurumundan suç işlendiğinde kapımızı çalmıyorlar? Kızımın bir oy kadar değeri yok mu? Nerede Adalet Bakanı? Çocuklarımı uzman çavuşlar gelip tecavüz etsinler diye mi büyüttüm? Uzman çavuş gelip evden kızımın eşyalarını alıyor. Kurtalan’daki evimin anahtarlarını alıyor. Kızıma ilaç içirerek kaçırmış. Gelip bizi de öldürebilir. Nerede namus, şeref, haysiyet? Her yere başvurduk ama Musa hala dışarıda.”

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.