KADINLAR : ‘Sahip olduğumuz direniş kültürü size gerekli cevabı verecektir’ dedi

0 94
image_pdf

Genel-İş’e üye kadınlar, iktidarın hedefindeki İstanbul Sözleşmesi’ne dair yaptıkları açıklamada, ‘Sahip olduğumuz direniş kültürü size gerekli cevabı verecektir’ dedi

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na (DİSK) bağlı Türkiye Genel Hizmetler İşçileri Sendikası (Genel-İş) İstanbul Anadolu Yakası 1 Nolu Şube Kadın Komitesi, İstanbul Sözleşmesi için Kadıköy Belediyesi önünde açıklama yaptı.

  • Kadınlara sistematik saldırılar
Komite Sözcüsü Hasret Durgun, kadınların sistematik saldırılarla karşı karşıya olduğunu belirterek, “Saray topluma deli gömleği giydirmeye çalışırken, kadınlara ise şiddet, taciz ve tecavüzü reva görüyor” dedi. Sözleşmenin kadınlar ve çocuklar için önemine değinen Durgun, “Orada duracaksınız! İstanbul Sözleşmesi bu ülkenin kadınlarının kazanımıdır. İstanbul Sözleşmesi ancak geliştirilebilir, ondan bir adım geri atmayı kabul etmeyeceğiz” mesajı verdi.

‘Özgür kadının ülkesi’

“Kadına, çocuğa düşman saray rejimi uyguladığı politikaların hesabını verecek” diyen Durgun, şöyle devam etti: “Bir kadın arkadaşımızı daha kadın cinayetlerinde kaybetmeye, bir kadın arkadaşımızın tacize-tecavüze uğramasına, bir kadın arkadaşımızın daha kişiliğinin saldırıya uğramasına izin vermeyeceğiz. Bizim sahip olduğumuz direniş kültürü, bugünün güncel kadın mücadelesi ile harmanlanarak, size gerekli cevabı verecektir. Kadına ve haklarına dokunan eller kırılacak, bu topraklar özgür kadının ülkesi olacaktır.”

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.