İzmir’de İşçiler Koronavirüs’e Karşı Önlem Alınmadığı İçin İş Durdurdu

0 150
image_pdf

Genel-İş İzmir 2 No’lu Şubesinin örgütlü olduğu İzmir Büyükşehir Belediyesine bağlı Park ve Bahçeler, İZSU ve farklı birimde çalışan işçiler koronavirüse dair önlem alınmadığı için iş durdurdu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, İZSU ve farklı birimlerde çalışan işçiler koronavirüse karşı gerekli tedbirlerin alınmamasına tepki göstererek iş durdurdu. DİSK’e bağlı Genel-İş İzmir 2 No’lu Şubesinin örgütlü olduğu iş yerlerinde geçtiğimiz günlerde gerçekleşen temsilciler kurulu toplantısında koronavirüsten korunmak için maske, eldiven ve koruyucu malzeme dağıtılmaması halinde iş bırakma kararı alan işçiler bugün sabah iş yelerine giderek işi durdurdu.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Genel-İş İzmir 2 No’lu Şube Yönetim Kurulu “İki gün önce temsilciler kurulunda aldığımız karar doğrultusunda birimlerimizde koronavirüsünden kaynaklı koruyucu malzeme maske ve eldiven dağıtılmadığı takdirde iş bırakacağımızın kararını almıştık. Birçok birimimizde önlemi almıştır. Ancak uyarılarımızı dikkate almayan Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı’nı da bu önlemler alınmamıştır. Bu nedenle bugün park bahçelerde çalışan arkadaşlarımız işe gidecek ama işbaşı yapmayacaktır” dedi.

Kaynak: Evrensel

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.