İSTİLACI T.C TIL ABYAD’DAN 20 BİN TON HUBUBAT (GANİMET) TAŞIYACAK

0 178
image_pdf

İstilacı T.C daha öncede Efrin’de ÖSO çeteleri ile birlikte talan ettiği zeytinyağını ganimet olarak Türkiye’ye taşımıştı.

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Urfa Merkez Şube Müdürlüğü de Tıl Abyad’dan hububat almaya hazırlanıyor.

Kamu İhale Kurumu’na bağlı Elektronik Kamu Alımları Platformu’nda (EKAP) yayımlanan ihale bilgilerine göre, işgal edilen Tıl Abyad bölgesinden alınacak olan 20 bin ton hububat TMO’nun Urfa Merkez Şube Müdürlüğü’ne bağlı depolara taşınacak.

  • GANİMET İÇİN 1 MİLYON 300 BİN TL’LİK İHALE

Hububatların Türkiye’ye taşınması için yapılan ihaleye altı şirketin kaldığı belirtilirken 1 milyon 300 bin TL teklif veren Öz-Duy Uluslararası Taşımacılık Şirketi ile 3 Ocak tarihinde sözleşme imzalandığı açıklandı. Sözleşmeye göre şirket 30 Haziran tarihine kadar Tıl Abyad’daki hububatları Urfa’ya taşıyacak.

  • DAHA ÖNCE ARPA DA TAŞINMIŞTI

TMO, Çobanbey İlçesinde bulunan arpaların (ganimetin) Türkiye’ye taşınması için iki defa ihale yaptı. TMO Gaziantep Şube Müdürlüğü, Çobanbey geçici işyerinde bulunan arpanın karayolu ile Gaziantep’e taşınması için bir şirketle yaklaşık beş aylık sözleşme imzaladı. Bu şirkete de toplam 1 milyon 117 bin TL ödendi. TMO Gaziantep Şube Müdürlüğü 23 Aralık tarihinde de Çobanbey’den Antep Maraş ve Kilis’e karayolu ile arpa (ganimet) taşınması için bir başka ihale daha yaptı. İhaleye 1 milyon 260 bin TL teklif veren şirketin ihaleyi kazandığı açıklandı.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.