İstanbul’da “Koronavirüs Mezarlığında” Gerginlik Yaşandı

0 170
image_pdf

Koronavirüs salgınından hayatını kaybedenlerin gömülmesi için İstanbul’da Beykoz Baklaca Mezarlığı belirlendi. Mahalle muhtarları 15 kişinin defnedildiğini, defin işlemleri sırasında yeterli önlemlerin alınmadığını duyurdu. Tedirgin olan mahallelinin alana gelmesi üzerine çevik kuvvet polisleri mezarlığın girişinde beklemeye başladı.

Koronavirüs salgınında hayatını kaybedenlerin defni için Beykoz’daki Baklaca Mezarlığı belirlendi. Çavuşbaşı Baklacı mahallesi sakinleri ise tedirgin.

Bilim Kurulu ve Diyanet’in kararları doğrultusunda, İstanbul’da Kilyos ve Beykoz’da defin yerleri belirlendi. Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenler buralara gömülmeye başlandı. Beykoz’daki Baklaca Mezarlığı’na da definler yapıldı. Ancak Çavuşbaşı Baklacı mahallesi sakinleri mezarlığın yerleşim yerlerine yakın olduğunu belirterek önlem alınmasını istedi.

Çavuşbaşı Baklacı mahallesinde oturan ve bölgede yerleşim yerleriyle okullar olduğunu ifade Abdurrahman Öz, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi Anadolu Yakası için defin yeri olarak Çavuşbaşı belirlenmiş. Çevreye baktığınızda burası bir yerleşim alanı. Ben burada yaşayan bir vatandaşım. Burada okullar var. Bu okullarda çocuklar eğitim görüyor. Burası bir cadde. Caddenin hemen altı mezarlık. Bu sakıncalıysa bu kadar yerleşim alanı içine defin niçin yapılıyor? Niye rahatsızız? Bir tehlike olmasa bu insanların da aile mezarlıkları vardır. Demek ki bir sakınca ve problem var” dedi.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.