İstanbul Barosu: Sonuna Kadar Mücadele Edeceğiz

0 178
image_pdf

İstanbul Barosu ve avukatlar 60 baro başkanının Ankara’ya kolluk kuvvetleri tarafından girişlerinin engellenmesini Çağlayan Adliyesi önünde protesto ettiler.

İstanbul Adliyesi önünde açıklama yapan İstanbul Barosu Başkan Yardımcısı Av. Nazan Moroğlu,“Hepimiz bir aradayız. Çünkü barolar ortadan kaldırılmak isteniyor. Bu böyle olmaz! Biz buna direniriz. Mücadelemiz bu teklif geri çekilene kadar devam edecek. Bu kanunu bize sormadan değiştiremezler geri çekecekler. Başka yolu yok.” dedi.

İsanbul barosu “Hangi pencereden bakarsak bakalım, ideolojimiz ne olursa olsun; ortak bir sorunumuz var. Aynı zamanda halkın hak arama özgürlüğünün kısıtlanması demektir. Çocuk istismarına uğrayanlara yol vermektir. Kadına yönelik şiddeti savunulmayacak dereceye getirmektir. Baroları parçalarsanız sadece mesleki faaliyetleri ile sınırlarsanız avukatlık kanununda bize verilen yükümlükleri ortadan kaldırırsanız ne baro kalır, ne hukuk kalır, ne de hukukun üstünlüğü kalır. Aklımızla alay etmesinler artık. Ülkeyi yordular. Hukukçuları, meslek odalarını yoruyorlar. Böyle bir düzen sürdürülebilir değil. İstanbul Barosu olaraktan kararlıyız, sonuna kadar mücadele edeceğiz” diye belirtti.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.