İkizdere’de halk sokağa çıkma yasağına rağmen jandarmanın karşısında direnişte

0 31
image_pdf
AKP’ye yakınlığıyla bilinen Cengiz İnşaat’ın taş ocağı yapmak istediği İkizdere İşkencedere Vadisi’ne iş makineleri jandarmanın desteğiyle çalışmalarına sokağa çıkma yasağını fırsat bilerek devam etmek isteyince bölge halkı yasağa rağmen doğasını savunmak için İkizdere Vadisi’nde jandarmanın karşısında direnişe devam ediyor.

Rize’nin İkizdere ilçesinde bulunan İşkencedere Vadisi’nde Cengiz İnşaat tarafından yapılmak istenen taş ocağına karşı yurttaşların başlattığı nöbet eylemi 3’üncü gününde. Bölge sakinleri, pandemi gerekçesiyle ilan edilen sokağa çıkma yasağına rağmen sabahın erken saatlerinden itibaren kazı yapılmak istenen alana geldi. İş makinelerinin alana girmemesi için mücadelelerinin süreceğini belirten yurttaşlar, “Ölmek var dönmek yok. Bizi barikatlarla korkutamazlar, biz bu dağların insanlarıyız” şeklinde seslendi.

Yurttaşlar bekleyişlerini sürdürürken, bölgeye çok sayıda asker sevk edildi. Ayrıca nöbet tutan yurttaşlardan bir grup, İkizdere Kaymakamı ile görüşmeye gitti. Bölgeye ise iş makineleri getirildi.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.