İbrahim Gökçek Yaşamını Kaybetti, Kayseri’de Toprağa Verilecek

0 313
image_pdf

Grup Yorum Üyesi İbrahim Gökçek Hayatını Kaybetti. 323 gün ölüm orucu yapan Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek, tedavisi için kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Konser yasaklarının kaldırılmasıyla birlikte ölüm orucu eyleminin 323’ncü gününde eylemini sonlandıran İbrahim Gökçek önceki gün tedavi edilmek için götürüldüğü hastanede hayatını kaybetti.

Gökçek’in ölüm haberi Grup Yorum’un resmi sosyal medya hesabından duyuruldu. Facebook ve Twitter hesabından “İbrahim Gökçek’in kaldırıldığı hastanede şehit düştüğü haberini aldık! Bütün halkımızın, gönlü bizimle atan tüm insanlığın başı sağ olsun!” diye yazıldı.

Gökçek, Grup Yorum’un üzerindeki baskıların ve konser yasaklarının kaldırılması için girdiği ölüm orucu eylemi yapmıştı.

Pek çok aydın ve sanatçı ile insan hakları savunucuları sürece müdahil olup Grup Yorum’un taleplerini paylaşması üzerine İbrahim Gökçek, ölüm orucunu 323’ncü gününde sonlandırmış ve ambulansla hastaneye kaldırılmıştı.

Grup Yorum Üyesi Helin Bölek ise ölüm orucu eyleminin 288’nci gününde Armutlu’daki Direniş Evi’nde hayatını kaybetmişti.

  • İbrahim Gökçek Kayseri’de Defnedilecektir!

Grup yorum sosyal medya hesabı Twıtırda yaptığı açıklamada “Üyemiz İbrahim Gökçek, Gazi Cemevi’nde Anma Programı Yapıldıktan Sonra Kayseri’de Defnedilecektir! Tüm Halkımızı Gazi’de Yiğit Evladını Uğurlamaya Çağırıyoruz!”

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.