İbrahim Gökçek Kayseri’de Son Yolculuğuna Ugurlandı

0 215
image_pdf

Ölüm orucunu sonlardıktan iki gün sonra hayatını kaybeden Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’in cenazesi Kayseri’de defnedildi.

İbrahim Gökçek, ölüm orucu eylemine 323. gününde sonlandırdıktan iki gün sonra, 7 Mayıs’ta kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmişti. Gökçek’in naaşı dün (8 Mayıs) defin için Kayseri’ye uğurlanırken İstanbul Gazi Mahallesi’nde düzenlenmek istenen törene polis saldırmış ve cenazeyi de kaçırmıştı.

MHP’li Faşist çeteler İbrahim Gökçek’in cenazesinin olduğu aracın önünü Kayseri’de kesti. Milletvekili, polis ve ülkü ocakları işbirliğiyle toplanan faşist çeteler tehditler savurdu: “Gömseler bile çıkarır, yakarız”

  • Gökçek, Kayseri’de defnedildi

Cenazesi polis tarafından kaçırılan İbrahim Gökçek, tüm saldırılara rağmen ailesi ve yoldaşları tarafından Kayseri’de toprağa verildi. Cenazeye, Gökçek’in eşi ve aynı zamanda Grup Yorum üyesi de olan tutuklu Sultan Gökçek de getirildi. Eşi Sultan Gökçek’in cenaze töreninde türkü söylenmesine izin vermeyen polisler, Grup Yorum üyesi Bahar Kurt’a saldırdı.

İbrahim Gökçek’in cenazesi tüm engelleme ve saldırılara rağmen sabah saatlerinde Kayseri/Halep Hoca Mezarlığı’da defnedildi.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.