Hüda Kaya : Hırsızlık yapanı hiçbir namaz kurtarmayacak

0 194
image_pdf

Kars Belediyesi’ne kayyum olarak atanan Vali Türker Öksüz, ilk iş olarak belediye önünde Cuma namazı kılmasına tepki gösteren DİK Eş Sözcüsü Hüda Kaya, “Halkın iradesini gasp edip, gasp ettikleri mekânın önünde namaz kılanlar, insanları Allah ile aldatıyorlar” dedi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü Kobanê soruşturması kapsamında tutuklanan Kars Belediyesi Eşbaşkanı Ayhan Bilgen’in yerine İçişleri Bakanlığı tarafından aynı anda kayyum olarak atanan Kars Valisi Türker Öksüz’ün ilk iş olarak belediye önünde Cuma namazını kılmasına Demokratik İslam Kongresi (DİK) Eş Sözcüsü Hüda Kaya tepki gösterdi.

Yazılı açıklama yapan Kaya, “Allah’a inanan, peygamberin yolunda ilerleyen ve Kuran’ı kendine rehber ve yoldaş edinen her Müslüman bilir ve bilmelidir ki, yalan, hırsızlık, gasp ve işkence suç ve günahtır. Seçimle, insanların iradesiyle bir şehre seçilmiş kişileri düzmece sebeplerle, yalanlarla gözaltına alıp, tutuklayıp sonra kayyum atayarak şehri ve halkın iradesini gasp edenler, bunu meşrulaştırmak namazla insanları Allah ile aldatıyorlar” diye belirtti.

Kendilerine hak gördüklerini başkalarından esirgeyenlerin ne halkın ne hakkın önünde namazla aklanamayacaklarını belirten Kaya, şöyle devam etti: “Zira Hz. Hüseyin’i katleden Yezid ve askerleri de namaz kılıyordu, Kabe’yi taşlayan Haccac-ı Zalim de namaz kılıyordu. Ebu Hanife’ye ve Ahmet bin Hanbel’e zindanlarda işkence edenler de namaz kılıyorlardı. Ama tarih bugün onları lânetle anmaktadır.”

Hırsızlık ederek, adaletsizlik yaparak, halkın gözüne baka baka yalan söyleyerek, insanlara işkence ederek varlığını koruyan bir iktidarı hiçbir namazın kurtaramayacağını vurgulayan Kaya, “Namaz; insanları Allah ile aldatarak zulüm yapan iktidarların değil, dinin, hakikatin, adaletin direğidir” dedi.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.