HDP’li 5 Belediye’ye Kayyum Atandı, Başkanlar Gözaltına Alındı

0 219
image_pdf

Faşist devlet terörü son hız devam ediyor, HDP’li 5 belediyeye kayyum atandı. HDP’li Iğdır Belediyesi, Siirt Belediyesi ve ilçe belediyeleri Baykan, Kurtalan ve Muş’un Korkut İlçesi Altınova Belde Belediyesi’ne kayyum atandı. Sabahın erken saatlerin polis belediye binalarını ablukaya aldı. Kayyum atanan belediyelerin eşbaşkanları gözaltına alındı.

HDP’li Iğdır, Siirt, Baykan, Kurtalan ve Altınova belediyelerine kayyum atandı. Siirt Belediye Eşbaşkanı Berivan Helen Işık, Baykan Belediye Eşbaşkanı Ramazan Sarsılmaz ve Kurtalan Belediye Eşbaşkanı Baran Akgül ile Iğdır Belediye Başkanı Yaşar Akkuş, Muş’un Korkut ilçesi Altınova Belde Belediye Eşbaşkanı Casim Budak görevlerinden alınarak, yerlerine kayyum atandı. Siirt’e Vali Ali Fuat Atik, Baykan’a Kaymakam Mehmet Tunç, Kurtalan’a ise İhsan Emre Aydın, belediye başkanvekili olarak görevlendirildi.

Siirt Belediyesi Eşbaşkanları Berivan Helen Işık ve Peymandara Turhan, Iğdır Belediye Eşbaşkanları Yaşar Akkuş ve Eylem Çelik, Baykan Belediyesi Eşbaşkanları Ramazan Sarsılmaz ve Özden Gülmez, Kurtalan Belediyesi Eşbaşkanları Baran Akgül ve Esmer Baran, Altınova Belde Belediye Eşbaşkanı Casim Budak ile Siirt Belediyesi çalışanı Eşref Tekin, evlerine düzenlenen baskın sonucu gözaltına alındı.

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde 3’ü büyükşehir 65 belediye kazanan HDP’nin şu ana kadar 45 belediyesine kayyum darbesi yapılarak gasp edildi. 6 belediyesinin seçilmişine KHK’li oldukları gerekçesiyle mazbataları verilmedi.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.