HBDH Serpil Polat İntikam Milisleri: Cihangir Ayakkabı Fabrikasına Sabotaj

0 66
image_pdf

23 Ocak 2021 günü İstanbul Arnavutköy Fatih Yahya Kemal Caddesi No:33 adresinde bulunan Cihangir Ayakkabı fabrikasına yönelik sabotaj eylemi gerçekleştirilmiştir. Eylemde fabrika bahçesinde bulunan iki lüks araç, bir kamyonet ve imalathane imha edilmiştir.

AKP-MHP faşizmi tarafından onbinlerce devrimci-yurtsever hapishanelerde tutsak edilmiş, tüm zindanlar işkence merkezleri haline dönüştürülmüş, ağır tecrit koşulları uygulanarak politik tutsaklara saldırılar yoğunlaştırılmıştır. Özel de ise İmralı tecriti ile Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan üzerinden sürdürülen tecrit ile bir halka tutsaklık dayatılmaktadır. 27 Kasım 2020 günü başlayan ve tüm hapishanelere yayılan açlık grevleri, başta İmralı’da olmak üzere tecritin parçalanması hedefi ile topyekün bir direnişe dönüşmüştür. Faşizme, sömürüye ve sömürgeciliğe karşı içerde, dışarda, fabrikalarda, kampüslerde, sokaklarda ve zindanlarda topyekün bir direniş sürmektedir. Bu mücadelede açlık grevi içerisinde zindanda olan yoldaşlarımıza uygulanması muhtemel devlet saldırılarında herkes bilmelidir ki, bedeli faşizmle işbirliği içerisinde olan her kesime ödetilecektir. Bugün ateşe verdiğimiz Cihangir Ayakkabı Fabrikasının sahipleri AKP-MHP faşizmine verdiği destekten dolayı bu bedeli ödemiştir. Hapishane idaresinden, gardiyanlarına, savcısından, bakanlığına herkes bilsin ve duysun ki tutsaklara yönelen herkes bunun bedelini ödeyecektir.

Tutsakların talebi birleşik güçlerimizin talebidir. İmralı tecriti altında tutulan Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan ve tüm politik tutsaklar özgür oluncaya kadar, faşizm bu topraklardan sökülüp atılıncaya kadar, sömürgeci ve sömürücü güçlere her yeri dar edeceğiz.

Marksist Leninist Silahlı Propaganda Birliği (MLSPB) Serpil Polat, komploculara ve 15 Şubat karanlığına devrimci cevap olarak 17 Şubat 1999 ’da Sakarya Hapishanesinde bedenini ateşe vererek yanıt olmuştu. İşte o ateşten kopan bir kıvılcım bugün Arnavutköyde ki AKP işbirlikçisi bir patronun bahçesine düştü. “Güneşimizi Karartamazsınız” sloganı ile tutsak koşullarında bedenlerini ateşe vererek yanıt olan devrimcilerin çaktıkları o çakmak, bugün dalga dalga saraylarınızı yakacak olan ateşi tutuşturmuştur.

 

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.