Halk düşmanı AKP’nin jandarması maden işçilerini bir kez daha engelledi

0 51
image_pdf

Kıdem tazminatları ödenmediği için Ankara’ya yürüyen işçiler halk düşmanı AKP’nin jandarması tarafından bir kez daha engellendi. Yaşanan arbedede bir işçi yaralandı.

 

Manisa’nın Soma ilçesindeki Uyar maden işçileri kıdem tazminatı ve ücret alacakları için 12 Ekim günü Ankara’ya yürüyüş başlattı. Maden işçileri, Salihli’de yaşadığı gözaltından sonra 21 Ekim’de AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin ile görüştü. Görüşmede maden işçilerinden sorunu çözmek için istenilen 10 günlük süre doldu

 

işçiler verilen sürede somut adımların atılmaması üzerine, tazminatlarını almak için eylemlerinin 24’üncü gününde aileleriyle beraber Kırkağaç Çamlığı’ndan Ankara’ya doğru yürüyüşe geçti. Jandarma ve polis işçilerin önüne barikat kurarak, pandemi gerekçesi ile yürüyüşe izin vermeyeceklerini belirtti.

 

“Yol tehlikelidir. Size bir şey çarpabilir” diyen jandarmaya, işçilerden İdris Sarıkaya da, “Bize siyaset çarptı. Biz zaten ölüyüz” diyerek cevap Verdi.

 

Tartışmaların ardından işçiler barikatları zorlayarak yürümek istedi.  Yaşanan arbedede Yusuf Kocaman adlı işçi yaralandı.

 

Çağırılan ambulansla Kocaman’ın tedavisi yapıldıktan sonra işçiler “Geliyoruz Ankara” sloganı ile jandarmanın tutumunu protesto etti.

 

İşçilerin Kırkağaç Çamlığı’nda bekleyişleri devam ediyor.

 

 

 

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.