Giresun’daki Felaketin Sorumlusu Halk Düşmanı Soysuzlardır

0 171
image_pdf

Giresun’da yaşanan Kapitalist rant ve talan (sel) felaketinin sonuçları suların çekilmesiyle ortaya çıktı. HES’lerin yıkılması sonucu Dereli ilçe merkezinin yanı sıra fındık bahçeleri sular altında kaldı. Felaketin sorumlusu halk düşmanı AKP soysuzları ve diğer kapitalist rant ve talan partileri halkı teselli etmek için peş peşe geçmiş olsun ve başsağlığı temennilerinde bulundular.

Giresun’da dün sabah saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağışın sele dönüşmesi sonucu şehrin birçok ilçesinde büyük felaket yaşandı. Sel sırasında 1’i asker 4 kişi yaşamını yitirdi, 11 kişi de kayboldu. Yollar ve köprülerin hasar görmesi sonucu onlarca kişi mahsur kaldı. Dereli ilçesinin yakınlarından geçen Aksu Deresi üzerinde kurulu Hidroelektrik Santrali’nin (HES) taşması sonucu ilçe merkezi sel suları altında kaldı. Selin taşıdığı çamur ve moloz yığınlarının 2 metreye yaklaştığı ilçe merkezinde hasar büyük. Yine aynı bölgede yaşanan yol çöküntüleri sonucu Giresun-Dereli-Sivas yolu kapatıldı.

  • YOLLAR KÖPRÜLER YIKILDI

Selin etkilediği diğer bir ilçe olan Espiye’de ise Gelevera Deresi boyunca istinaf duvarlarının çökmesi sonucu yollar yıkıldı. Soğukpınar beldesine çıkan yollar kapanırken, Güce ilçesine geçmek için kullanılan köprünün çökmesi sonucu ilçeye ulaşım sağlanamıyor. Gelevera Deresi üzerine kurulan Martı Hidroelektrik Santrali’nin yıkıldığı selde dere etrafında bulunan fındık bahçeleri ve ekili tarım arazileri de sular altında kaldı. Hasarın büyük olduğu Espiye’den Güce ve Yağlıdere ilçeleri ile Soğukpınar beldesine ise ulaşım tamamen kesildi.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.