GENÇLİK ÖRGÜTLERİ: FAŞİST ÇETELERE GEÇİT VERMEYECEĞİZ

0 244
image_pdf

Ankara Üniversitesi’nde ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ) üniversitelilere yönelik AKP destekli faşist çetelerin saldırılarının ardından, İstanbul Üniversitesi’nde de faşist saldırıların meydana gelmesinin ardından üniversiteliler, Beyazıt Meydanı’nda basın açıklaması yaptı.

  • AÇIKLAMANIN TAMAMI

FAŞİST ÇETELERE GEÇİT VERMEYECEĞİZ!’

“Yağma, talan ve rant üzerine kurulu iktidar yapısı bugün yaşamın her alanına yönelik saldırılarını gerçekleştirmekte. Hem siyasal, hem de ekonomik kriz içerisinde yer alan saray rejimi, çürümüşlüğünü toplumun her alanına yaymakta. Tacizin, tecavüzün, intiharların, işten atmaların bütün yakıcılığı ile toplumun her kesiminde hissedildiği günlerden geçmekteyiz. İşçilere, kadınlara,halklara, gençlere, saldıran devlet üniversitelere de saldırmaktadır. Eğitimin niteliksizliği, akademinin içinin boşaltılması, ögb-polis baskısı, çete örgütlenmelerinin önünün açılması bu durumun somut göstergeleridir. Ankara Cebeci’de, DTCF’de, ODTÜ’de bunu denemekte ve üniversitelere bütün şiddet aygıtlarıyla saldırmaktadır. Çete örgütlenmelerinin önü açılmakta, üniversitelere sokulmaktadır.

ODTÜ’de okuluna sahip çıkan öğrencilere selam olsun!

Cebeci’de zorbalığa direnen ve ses çıkaran kadınlara selam olsun!

DTCF’de direnen öğrencilere selam olsun!

Onlar bilimi, özgürlüğü savunanlara düşmandır.

Öğrenciler bugün okul içerisinde en ufak bir tepki, hak arama karşısında ÖGB’yi bulmakta, soruşturmalar eliyle tehdit edilmektedir. Çetelerini devrimci öğrencilere saldırsınlar diye kampüslere sokmaktadırlar.

Saldırıları bilime, özgürlüğe, insanlığadır. Ne çetelerinin saldırıları ne yönetimlerinin sindirme politikaları gerçeği gizleyebilir. Her saldırıları karşısında büyüyen bir öfkeyi örgütlemekten başka bir şeye yaramamakta. Nasıl ki bilim yıkıcıdır, değiştirir diyorsak; bu sistem devam ettiği müddetçe her daim mücadele edenler olacaktır. Bu köhnemiş kapitalist sistem alaşağı edilene dek, devrimci öğrenciler olarak mücadelemiz amfilerde, fakültelerde, kampüslerde adım adım örgütlenecek.

Bilimi ve özgürlüğü savunan bütün sıra arkadaşlarımıza insanca ve onurlu bir yaşam için direnmekten, örgütlenmekten başka bir yol olmadığını, örgütlenmeye birlikte mücadeleye etmeye çağırıyoruz.”

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.