Gazze’de geçici ateşkes sona erdi, işgal saldırıları yeniden başladı

0 6
image_pdf

Gazze Şeridi’ndeki geçici ateşkes altı gün sonra sona erdi. Filistin direnişi ile siyonist işgal güçleri  arasında savaş yeniden başladı. Siyonist medya, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’ın Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıların yeniden başlamasından dakikalar önce işgal altındaki Filistin’den ayrıldığını bildirdi.

Gazze Şeridi’nin farklı bölgelerinde Siyonist işgalin karadan, denizden ve havadan yeniden bombardımanı başlatması sonucunda çoğu çocuk ve kadın olmak üzere şehit sayısı 32’ye yükseldi. işgal savaş uçakları Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus’un merkezindeki Halima Camii’ni vurdu. Çok sayıda Filistinli yaralandı, Gazze Şeridi’nin merkezindeki El-Burej mülteci kampında üç evi bombaladı. Gazze’nin doğusundaki El-Şucaiye ve El-Zeytun’a saldırı düzenledi.

Gazze’de geçici ateşkesin sona ermesiyle çatışmalar tüm cephelerde yeniden başladı. İşgalcilerin yoğun bombardımanına Direniş de roket ve havanlarla yanıt veriyor.

FİLİSTİN DİRENİŞİ:

-FHKC, Ebu Ali Mustafa Tugayları, Siderot ve Kefer Azza’ya ikişer kez roket saldırıları düzenledi.

-FDKC, Ulusal Direniş Tugayları, Gazze Şeridi’ndeki yerleşim bölgelerini roketlerle hedef aldı.

-Kassam Tugayları, kuzeybatı Gazze’deki işgalcileri Rajum roketleri ve ağır kalibreli havan toplarıyla; Aşkelon, Siderot ve Berşeva’yı da roketlerle vurdu.

-Kudüs Tugayları, Nitzarim eksenindeki işgal kuvvetlerini havanlarla iki kez vurdu.

-El Aksa Şehitleri Tugayları, bu sabah Gazze Şeridi’ndeki yerleşim bölgelerini roketlerle hedef aldı. Şeyh Rıdvan mahallesinde işgalcilerle şiddetli çatışmalara girdiler.

-FHKC-GK’ya bağlı Cihad Cibril Tugayları da güneybatı Gazze’de işgalcilerle çatışmalara devam ediyor.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.