FHKC ve Hamas liderlik heyetleri, İstanbul’da bir araya geldi

0 13
image_pdf

FHKC Genel Sekreter Yardımcısı Cemil Mezher liderliğindeki bir heyet, Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniye liderliğindeki bir heyet dün İstanbul’da bir araya geldi. Gazze Şeridi’ndeki savaş ve Filistin davasının genel siyasi seyri ve sahadaki gelişmeleri tartıştılar.

Halk Cephesi heyeti, bayramın ilk günü üç oğlu ve beş torununun şehit olması nedeniyle Hamas lideri İsmail Haniye’ye başsağlığı diledi, Hamas heyeti de esir Komutan Velid Daqqa‘nın şehadeti nedeniyle Halk Cephesi liderliğine başsağlığı diledi.

İki heyet, Kudüs ve Mescid-i Aksa’daki durumun yanı sıra siyonist işgal güçleri ve yerleşimciler -istilacılar- tarafından işlenen ihlalleri, suçların ve yanı sıra siyonist saldırganlığı durdurma ve direnen Filistin halkının kararlılığını destekleme ve insani gereksinimlerini karşılama yollarını tartıştı. Siyonist planları boşa düşürmek ve Filistin halkının özgürlük, bağımsızlık ve başkenti Kudüs olan bağımsız bir Filistin devletinin kurulması için hedefe ulaşmak için ortak eylemi ve kararlılığı devam ettirmenin ihtiyacı ve önemini vurguladı.

İki heyet ayrıca, Filistin halkının ulusal birliği ve liderlik çerçeveleri, siyasi programlar ve ortak ulusal eylem üzerinde kararlılığı ve efsanevi direnişin bunu koşulladığını ve bunu büyütmenin yollarını tartıştı.

Ayrıca, işgal hapishanelerindeki mahkumların koşullarını tartıştılar, Filistin halkının direnişini destekleyen ve dayanışma gösteren bölgesel ve uluslararası hareketin önemini vurgulayarak takdir ettiler.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.