Faşist AKP’nin Kolluk Gücü Polis “Savunmaya” Saldırdı

0 155
image_pdf

Baroların seçim sistemine dönük yapılmak istenilen düzenlemeye karşı Türkiye’nin dört bir yanından “savunma yürüyüşü” başlatan baro başkanlarının önü, Ankara girişindeki Eskişehir yolunda polisler tarafından kesildi. Polisler, yürüyüş yapanları karşılamak isteyen Ankara Barosu üyesi avukatların geçişlerine de izin vermedi. Her iki taraftan da polis ablukası ile karşılaşan avukatlar, “Savunma yoksa adalet yok” ve “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz” sloganlarıyla yaşananları protesto etti. 

Savunmaya saldıran Faşist AKP’nin Kolluk Gücü Polis ile  baro başkanları arasında arbede yaşandı. Baro başkanları polis barikatını aşmak için girişimde bulunurken, yaşanan arbedede 6 baro başkanı polisler tarafından darp edildi. Antep Baro Başkanı Bektaş Şarklı polis kalkanlarıyla darp edilirken, Aksaray Baro Başkanı Evren Dinçer, Trabzon Baro Başkanı Sibel Suiçmez ile birlikte 2 baro başkanı ise tüm müdahalelere rağmen barikatı aşarak, Ankara Barosu avukatlarının yanına geçti.

Geçişlerine izin verilmediği için baro başkanları oturma eylemine başladı. Ankara Barosu yönetim kurulu ve çok sayıda avukat da, baro başkanlarına destek vermek için oturma eylemine geçti.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.