Evde Kalamayan İŞÇİ Haberleri

0 209
image_pdf
  • TOKİ İŞÇİLERİ

Bursa Orhangazi TOKİ şantiyesi işçileri: Önlem yok, koğuşlarda iç içeyiz. Bursa’da Orhangazi TOKİ şantiyesinde 300 inşaat işçisi, yemekhanelerde iç içe yemek yerken, aynı koğuşta 10’ar kişi kaldıklarını belirtti. İşçiler, “Evde kalmak için önce ücretli izin hakkımızı verin” dedi.

  • APPLE İŞÇİLERİ

Apple Türkiye işçileri işten atıldı. Apple Türkiye, yetkili servis sağlayıcısı olan ESC Teknoloji Bilişim Şirketi ile sözleşmesini feshetti. Bununla birlikte şirket tüm şubelerini kapatma kararı aldı. Şubelerde çalışan 54 kişi işsiz kaldı.

  • THY TEKNİK BT İŞÇİLERİ

THY Teknik BT işçileri: “Salgın bahanesiyle birçok arkadaşımız iştem atıldı” THY Teknik Bilgi Teknolojileri Başkanlığı çalışanları, birçok kişinin haksız yere işten atıldığını, mobbing ile de çalışanların kendilerinin işten ayrılmasına zemin hazırlandığını belirtti. Toplantılarda konuşan ve koşullardan rahatsızlığını belirten çalışanların işten çıkarıldığını ifade eden BT çalışanları, bazen yöneticilerin “Herkes ayağını denk alsın” gibi ifadelerle çalışanları tehdit ettiklerini iletti.

  • SARKUSYAN İŞÇİLERİ

Sarkusyan’da işçiler ‘çalışmaktan kaçınma’ haklarını kullandı. Gebze’de bulunan Sarkuysan fabrikasında işçiler, koronavirüs karşısında önlem alınmaması ve arkadaşlarının enfekte olmasına karşı İSG yasası gereğince “çalışmaktan kaçınma” haklarını kullandı, patron tehdit etti. İşyerinde gerekli önlemleri almayan, işçiler hastalandıklarında dahi çalıştırmaya devam eden ve enfekte oldukları raporla da tespit edildikten sonra bile üretim ısrarını sürdüren Sarkuysan patronu, işçilere gönderdiği mesajda “idari işlem başlatacağım” dedi.

  • PENDİK A 101 İŞÇİLERİ

Pendik A101 işçileri: Maske verilmiyor, kendi paramızla alıyoruz. Pendik’te bir A101 şubesinde çalışan işçiler, Bilim Kurulu kararı gereği maske takılmasının gerekli olduğu ama buna rağmen yönetimin maske vermediğini bildirdi. İşçiler, ” Virüs ilk ortaya çıktıktan bir hafta sonra dezenfektan ve maske geldi. Şuan yok biz kendi paramızla alıyoruz ama maskeyi masraf gideri olarak kabul etmiyorlar.” diyerek seslerinin duyurulmasını istedi.

  • ABB İŞÇİLERİ

ABB Elektrik fabrikasında önlem alınmadığı için işçiler üretimi durdurdu. İstanbul Dudullu’da bulunan ABB Elektrik fabrikasında bir işçinin Covid-19 testinin pozitif çıkması üzerine işçiler, işyerinde 3 gün boyunca üretimi durdu. Fabrikadaki tüm işçilere Kovid-19 testi yapıldı.

  • HES İŞÇİLERİ

Alparslan-2 HES inşaatında işçileri iş bıraktı: “Sağlığımız için korkuyoruz” Muş Murat Nehri üzerindeki Alparslan-2 Barajı ve hidroelektrik santrali şantiyesinde çalışan işçiler, koronavirüs için önlem alınmadığını ve kötü koşullarda çalıştırıldıklarını belirterek iş bıraktı.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.