ELAZIĞ DEPREMİ’NDE: 29 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ, 1466 KİŞİ YARALANDI

0 311
image_pdf

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde 6,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD, depremde hayatını kaybedenlerin sayısının 29’a yükseldiğini, 1466 kişinin de yaralandığını açıkladı

Merkez üssü Elazığ’ın Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Saat 20.55’te yaşanan deprem, Elazığ’ın çeşitli ilçeleri ile merkezinin yanı sıra Adıyaman, Malatya, Diyarbakır ve Tunceli gibi çevre illerde de hissedildi.

Depremde şu ana kadar en az 29 kişi hayatını kaybederken, 1466 kişi de yaralandı.

  • AFAD: Hayatını kaybedenlerin sayısı 29’a yükseldi, 1466 yaralı var

AFAD, Elazığ depreminde hayatını kaybedenlerin sayısının 29’a yükseldiğini, 1466 kişinin de yaralandığını duyurdu.

Açıklamayı, AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu, katıldığı bir canlı yayında yaptı.

Enkazdan kurtarılanların sayısının ise 43 olduğu belirtildi.

  • Prof. Dr. Naci Görür: “Uyardık, bir şey yapılmadı”

Prof. Dr. Naci Görür, Elazığ depremine ilişkin Twitter üzerinden yaptığı açıklamada: “Bingöl, Elazığ, Malatya, Maraş valilik ve belediye başkanlıklarını ve bu kentlerdeki üniversiteleri bir araya getirdim. Harita Genel Komutanlığını da işe katarak proje hazırladım.TÜBİTAK, DPT gibi bir çok yere başvurduk reddedildi”

Naci Görür “Arkadaşlar, Elazığlı olmam nedeniyle, Elazığ’da bir zamanlar Elazığ’ın depremselliği ile ilgili konferanslar verdim, uyarılar yaptım, Elazığ ve köylerini depreme hazırlayın dedim. Bu konuda kitaplar basıldı. Ama maalesef pek bir şey yapılmadı. Tıpkı İstanbul’da olduğu gibi” dedi.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.