Cumartesi Anneleri: En aşağılık yöntemlerle insanları kaybettiniz

0 171
image_pdf

Cumartesi Anneleri, 92 haftadır kendilerine kapatılan polis ablukasındaki Galatasaray’a karanfil bıraktı, “Kayıplarımızı aramaktan da, Galatasaray’dan da vazgeçmeyeceğiz” dedi.

Cumartesi Anneleri, 17-31 Mayıs Uluslararası Gözaltında Kayıplara Karşı Mücadele Haftası kapsamında, aylardır kendilerine yasaklanan Galatasaray Meydanı’nına karanfil bıraktı.

Meydanda konuşmalar yapan kayıp yakınları “Bu meydan bizim kayıplarımızla buluşma mekanımızdın, vazgeçmeyeceğiz. 27 Mayıs 1995’te ilk olarak geldik biz bu meydana. Bu meydanda annelerimizi, babalarımızı, kardeşlerimizi kaybettik.

25 yılımızı verdik buraya. Onlarca insan bu meydanda yaşamını yitirdi. Bin yıl da geçse vazgeçmeyeceğiz. Annelerimizin buradan alacağı var.

Cumartesi Anneleri “Kayıplarımızdan ve kayıplarımızla buluşma mekanımız olan Galatasaray’dan vazgeçmeyeceğiz. En aşağılık yöntemlerle insanları kaybettiniz. Bu sizin ayıbınız, bizim değil. Torunlar sahip çıkıyor buraya. Gözaltına kaybetmek insanlık suçudur. Failler ortaya çıkarılıncaya kadar biz burada olmaya devam edeceğiz” diye haykırdılar.


image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.