Çetin, yeniden Mardin Emniyet Müdürlüğü TEM Şubesi’ne götürüldü.

0 189
image_pdf

İşkenceye maruz bırakılan Çetin’in gözaltı süresi uzatıldı.

Diyarbakır’da evine yapılan baskınla polisin köpekli ve fiziki işkencesine maruz bırakılarak gözaltına alınan Sevil Rojbin Çetin’in gözaltı süresi 4 gün uzatıldı.

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan bir soruşturma kapsamında 26 Haziran’da Diyarbakır’daki evine yapılan baskında, polisin köpekli ve fiziki işkencesine maruz bırakılarak gözaltına alınan Demokratik Yerel Yönetimler Kurulu ve Tevgera Jinên Azad (TJA) üyesi Sevil Rojbin Çetin, 27 Haziran’da Mardin’e götürüldü. 4 gündür Mardin’de Emniyet Müdürlüğü TEM Şube’de tutulan Çetin’in, gözaltı süresi uzatıldı. Savcılık, Çetin ile ilgili “incelemenin devam ettiği” iddiasıyla gözaltı süresinin 4 gün daha uzatılmasını istedi. Savcılığın talebi üzerine Mardin Adliyesi’ne sevk edilen Çetin, Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine çıkarıldı.
Çetin’in avukatının da katıldığı hakimlik sorgusunda, Çetin süre uzatma talebinin reddini istedi. Maruz kaldığı işkenceye değinen Çetin, hakkındaki soruşturmaya dair gözaltı süresinin uzatılmasına gerek olmadığını söyledi. Çetin’in avukatı da aynı yönde beyanda bulunarak, süre uzatılması talebinin reddedilmesini istedi.
Çetin ve avukatının talebini reddeden hakimlik, gözaltı süresinin 4 gün uzatılmasına karar verdi.
Çetin, yeniden Mardin Emniyet Müdürlüğü TEM Şubesi’ne götürüldü.

 

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.