Boğaziçi’nin kayyum isyanı dalga dalga yayılıyor

0 17
image_pdf

Boğaziçi Üniversitesi’ne Melih Bulu’nun kayyum rektör atanmasına karşı protestolar sürüyor. İstanbul’da, İzmir’de ve Ankara’da üniversite öğrencileri bugün eş zamanlı eylemler gerçekleşecek.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’ne Recep Tayyip Erdoğan tarafından Melih Bulu’nun kayyum rektör atanmasına karşı öğrencilerin başlatmış olduğu protestolar sürüyor. İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencileri, İzmir’de üniversite öğrencileri ve Ankara’daki üniversite öğrencileri bugün eş zamanlı olarak eylemler gerçekleştirecek.

İTÜ öğrencileri üniversitelerinde eylemde

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) öğrencileri bugün saat 14.00’da İTÜ Rektörlüğü önünde kayyum rektöre karşı eylem gerçekleştirecek. İTÜ Dayanışması sosyal medya hesabından yapılan çağrıda, “İTÜ öğrencileri olarak Boğaziçi öğrencilerinin haklı mücadelelerinde yanlarında olduğumuzu göstermek ve İTÜ’de yaşadığımız benzer mağduriyetlere karşı sesimizi yükseltmek için 12 Ocak Salı günü saat 14.00’da İTİ Rektörlüğü önünde olacağız!” denildi.

Ankara Üniversite öğrencileri 14.00’da Tandoğan Meydanı’na çağrı yaptı

Ankara Üniversitesi öğrencileri, bugün saat 14.00’da Tandoğan Meydanı’nda buluşarak Boğaziçi Üniversitesi öğrencileriyle dayanışma eylemi gerçekleştirecek. Mülkiye Dayanışması sosyal medya hesabından yapılan çağrıda, “Ankara Üniversitesi öğrencileri olarak layık olduğumuz özerk ve demokratik üniversiteleri savunmak ve Boğaziçili arkadaşlarımıza destek olmak için bütün sıra arkadaşlarımızı yarın 14’te Tandoğan Kampüsü önüne dayanışmayı büyütmeye çağırıyoruz. Atamayla gelen, direnişle gider!” denildi.

İzmir’de üniversite öğrencileri saat 14.30’da Dokuz Eylül üniversitesi İİBF önünde buluşuyor

İzmir’de üniversite öğrencileri olarak kayyum rektörlere karşı bu sefer de Dokuz Eylül üniversitesi İİBF önünde, Hasanağa bahçesinde buluşarak Boğaziçi Üniversitesi öğrencileriyle dayanışma eylemi gerçekleştirecek. İzmir Üniversitesi Dayanışması’nın sosyal medya hesabından yaptığı çağrıda, “İzmir’de üniversite öğrencileri olarak kayyum rektörlere karşı bu sefer de Dokuz Eylül üniversitesi İİBF önünde, Hasanağa bahçesinde buluşuyoruz” denildi.

Galatasaray Üniversitesi öğrencileri 13 Ocak saat 14.00’da buluşuyor

Galatasaray Üniversitesi öğrencileri kayyum rektöre karşı 13 Ocak saat 14.00’da Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri ile dayanışmak için basın açıklaması gerçekleştirecek. Sosyal medya hesabından yapaılan çağrıda, “Galatasaray Üniversitesi öğrencileri olarak Boğaziçi Üniversiteli arkadaşlarımıza destek olmak için bütün arkadaşlarımızı 13 Ocak Çarşamba günü 14.00’te, kampüste yapacağımız basın açıklamasına çağırıyoruz!” denildi.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.