Bağımsız Maden İş : Özbeylerin ocağını da işgal ederiz tünel kazıp Ankara’ya da gideriz”

0 20
image_pdf

“Uzlaşma sağlanmazsa Özbeylerin ocağını da işgal ederiz tünel kazıp Ankara’ya da gideriz”

Ödenmeyen ücretleri ve tazminat hakları için direnen Ermenekli maden işçileri dün (2 Kasım) öğle saatlerinde, aralarında Bağımsız Maden İş Genel Başkanı Tahir Çetin ile sendika avukatı Mürsel Ünder ve işçilerden oluşan heyeti Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık ve Ermenek Cenne Madencilik’in patronu ile görüşmek üzere gönderdi.

“Oyalamalara sözlere vaatlere karnımız tok ya hakkımızı alacağız ya da Ankara’ya sefer başlatacağız!” diye seslenen madenciler, görüşmelerin sonuçlandığını ayrıntıların avukatları ile görüşme sonucunda kamuoyuyla paylaşılacağını kaydettiler.

Av. Ünder, görüşmede sonuç alma konusunda yeterli bir mesafe kat edilmediğine dikkat çekti. Fakat Vali Işık’ın bu sorunu sulh yoluyla çözmeye çalışma yönünde söz verdiğini kaydetti.

Av. Ünder, hesaplamalar ve taleplerin birkaç gün içinde işverene son bir kez daha iletileceğini ifade etti. Bu iletimin sonunda bir kez daha görüşme olacağını işçilerin ise bu ikinci görüşmenin sonucuna kadar bekleme kararı aldığını aktardı.

Bağımsız Maden İş’in Twitter hesabından yapılan görüşme sonucuna dair açıklamada “Uzlaşma masasını terk etmeyiz. Fakat uzlaşma sağlanmazsa gerekirse Özbeylerin ocağını da işgal ederiz tünel kazıp Ankara’ya da gideriz” ifadeleri yer aldı.

 

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.