Avusturya’da, Anti-Emperyalist Anti-Faşist Dünya Gençlik Konferansı

0 38
image_pdf

 29 Temmuz, 7 Ağustos tarihleri arasında Avusturya’da düzenlenen ve dünyanın dört bir yanından sol, devrimci ve sosyalist gençlik örgütlerinin geniş katılımıyla düzenlenen Anti-Emperyalist Anti-Faşist Dünya Gençlik Konferansı başladı.

Anti-Emperyalist, Anti-Faşist Dünya Gençlik Konferansına Gazze Şeridi’nden Filistin Halk Kurtuluş Cephesi’nden bir gençlik heyetide katıldı. Açılış oturumunda konferans, programı ve Konferansın çalışmaları ve katılımcılar hakkında bilgilendirme yapıldı.

Konferansın başında her örgüt bu Konferansa misyonunu sunmuş ve emperyalizm, faşizm, Siyonizm ve her türlü sömürgecilik ve kapitalist sömürü karşısında halkların özgürlüğünün çok daha güçlü desteklenmesi ve savunulması vurgulamıştır.

FHKC gençlik örgütü adına katılan heyet, konferans alanında Filistin ve FHKC bayrakları, Filistin  Direnişini destekleyen sloganlarla karşılandı. Heyet, Filistin meselesi hakkında konuşmak için konferansın bir parçası olarak özel bir oturum düzenledi.Filistin halkının mücadelesinin destekleklenmesini konferansı örgütleyen gençlik örgütlerinin gazete, sosyal medya ve haber sitelerinde küresel emperyalizmin desteklediği Siyonist işgal karşısında Filistin halkının kararlılığını desteklemek ve güçlendirmek, yerinden edilmiş, Filistinlilerin geri dönüş hakkını savunmak, Filistin halkı ile dayanışma içinde tüm uluslararası güçleri seferber etmek konferansın vurguladığı konular olmuştur.

Konferansın oturum aralarında Gençlik Cephesi heyeti, konferansa katılan çeşitli ilerici gençlik örgütleri ve güçleriyle ikili ve grup görüşmeleri gerçekleştirmiş, bu görüşmelerde tartışılan tüm konular ele alınmış, işgal altındaki Filistin halkının koşulları anlatılmış, Batı ve ABD destekli siyonist işgale karşı Filistin halkının meşru ve haklı mücadesi anlatılmış ve daha güçlü desteklenmesi vurgusu yapılmıştır.

Kaynak: Hedef Kapısı

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.