Amerikancı, Halk Düşmanı “Katil Erdoğan Uykusuz Kalmış

0 709
image_pdf

Amerikancı ırkçı-faşist ittifakın diktatörü Erdogan saldırıyı hecanla takip etti “Onun için bu gece uykusuz geçti zaten hep bunu takip ettim Erdoğan”

Emperyalizmin Suriye’ye yönelik saldırısının sınırlı olması ABD ve NATO’cu Kukla İslamcılarda memmuniyet yaratmadı. ABD, Fransa ve İngiltere’nin saldırısını yetersiz bulan taşeron İslamcılar, hem saldırıyı sahiplendi hem de daha büyük bir saldırının gerçekleşmesi gerektiği talebini dillendirdi

Duma’da kimyasal saldırı düzenlediği iddialarının ardından yaklaşık bir haftadır süren tehditler ve karşılıklı restleşmelerle tırmanan gerilim ABD, İngiltere ve Fransa’nın Suriye’ye yönelik sınırlı füze saldırısıyla sonuçlandı. Şam ve Humus’u hedef alan saldırılar sonrası açıklama yapan ABD Savunma Bakanı James Mattis, Suriye’deki hedeflerinin kimyasal üretim ve stoklama merkezleri olduğunu belirterek “Şu anda bu bir kerelik bir şey ve güçlü bir mesaj yolladığına inanıyorum. Esad bir daha kimyasal kullanırsa saldırılar devam edecek” dedi.

ABD Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford da “operasyonun ilk dalgasının” sona erdiğini duyurdu. Ancak açıklamalar İslamcı çevrelerde memnuniyet yaratmadı. ABD, Fransa ve İngiltere’nin saldırısını yetersiz bulan İslamcılar, saldırıyı sahiplenirken daha büyük bir saldırının gerçekleşmesini gerektiği yönünde taleplerini sıraladı.

“Öylesine bir iki füze atarız”

El-Kaide bağlantılı Tahrir’uş Şam’ın eski “şeri lideri” Suudi Arabistanlı cihatçı Abdullah el-Muhaysini, yaptığı açıklamada saldırının kısıtlı olmasına şu sözlerle tepki gösterdi:

Washington, en düşük kayıplarla Suriye’ye yönelik saldırının bittiğini, kimyasal silah kullanımına devam edilirse saldırının devam edeceğini ilan etti.

Yani: Ey Beşar! İstediğini öldür. Rahatına bak. Ama sadece varil bombaları ve füzelerle. Kimyasallara dönersen tekrar, (Bize laf gelmesin diye) öylesine bir iki füze atarız.

Allah’ın laneti zalimlerin üzerine olsun

İHH Başkanı: “İçimizi serinletmedi”

Suriye’ye yapılan saldırılara ilişkin açıklamalarda bulunan İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı “Atılan füzeler içimizi serinletmedi” dedi.

AA’da yer alan habere göre, Suriye’de cihatçı çetelere yardım toplayan vakfın başkanı Yıldırım “Çok az vuruş yapıldı ve o tesislerin yok edilmediğini, tesislere bir zarar verilmediğini düşünüyoruz. Danışıklı dövüş gibi bir atış yapıldığını düşünüyoruz” dedi.

Sabah gazetesi Washington muhabiri Ragıp Soylu, 9 Nisan günü Suriye’ye yönelik saldırı gündemdeyken yaptığı paylaşımda “Esad’ı vuracak Tomahawk’larına zarar gelmesin reyis. Allah binlercesini Esad’a indirsin inşallah” ifadelerini kullanmıştı. Soylu, saldırı sırasında attığı tweette ise “Duası kandil gecesi kabul olan mübarek bir insanmışım” dedi. Soylu daha sonra attığı tweeti sildi.

 

 

 

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.