AKP/TGB Irkçıları Polis Eşliğinde ODTÜ’lü Öğrencilere Saldırdı

0 230
image_pdf

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyesi bir grup Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) kampüsüne girerek öğrencilere saldırı girişiminde bulundu. Edinilen bilgiye göre, dün MHP ülkü(faşist) ocakları ve AKP Gençlik kolları ile birlikte beyaz pikap türü araçlarla okula girmeye çalışan TGB’lilere öğrenciler izin vermedi. TGB’liler öğrencilerin karşılık vermesinin ardından pikaplı araçlarına binerek okuldan kaçtı. Bunun üzerine TGB’li grup bugün de polis ve güvenlik koruması eşliğinde ODTÜ öğrenci yemekhanesine gelerek solcu öğrencilere saldırı girişiminde bulundu.

  • POLİS ÇEMBERİ ARKASINDAN TEHDİT

Öğrencileri tehdit eden TGB’lileri güvenlik çemberine alan polis, TGB’li gruba karşı “ODTÜ’de sizi barındırmayacağız” diyen öğrencilere gaz sıkarak müdahalede bulundu. Çok sayıda polisin okul kampüsüne girerek TGB’lileri korumaya aldığı görüntülere yansıdı.

  • POLİSİN DE TGB’NİN DE ODTÜ’DE YERİ YOK

ODTÜ’lü öğrencilerden bu duruma tepki geldi. TGB’lilerin okula girmesinin hemen ardından polisin gelmesine ilişkin sorular soran ODTÜ’lü öğrenciler “ODTÜ Savunulmalıdır” Twitter hesabından şu paylaşımlarda bulundu: “Dün ODTÜ’den kovulan TGB şimdi de yemekhanede provokasyon yapıyor. ODTÜ’de sizi barındırmayacağız. TGB’nin yarattığı provokasyon sonucu polis yine ODTÜ’de. Polisin de TGB’nin de ODTÜ’de yeri yok.

  • TGB/AKP POLİS SALDIRISININ GÖRÜNTÜLERİ
image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.