AKM Şantiyesinde Bir İşçi Koronavirüs Şüphesi İle Hastanaye Kaldırıldı

0 163
image_pdf

İstanbul Taksim’de yapımı devam eden Atatürk Kültür Merkezi (AKM) inşaatında işçiler bir işçinin koronavirüs şüphesiyle hastaneye kaldırılması üzerine iş bıraktı. Firma yetkililerinin önlemler alınacak açıklamasının ardından iş başı yapan işçiler ücretli izin uygulanmasını talep ediyor.

DİSK’e bağlı Devrimci Yapı, İnşaat ve Yol İşçileri Sendikası (Dev Yapı-İş) tarafından yapılan açıklamada şantiyelerden işten çıkarma haberlerinin geldiği ve işten çıkarılan işçilerin memleketlerine döndüğünü belirtildi. Bu durumun ciddi risk barındırdığı ifade edilen açıklamada “Eğer önlem alınmaz ve bu şekilde devam ederse koronavirüs salgınını durdurmak bir yana memleketin her tarafına yayılır. Uyarılarımız dikkate alınmalıdır” denildi.

Dev Yapı-İş Sendikasının sosyal medya hesabı Twitter’dan açıklamada ilk olarak “Günlerdir uyarıyoruz sesimizi duyan yok. Önlem alın. AKM Şantiyesinde çalışan bir kardeşimizin hastaneye kaldırılması (test sonucu bekleniyor) üzerine önlem alınmadığı için aralarında üyelerimizin de olduğu işçiler iş bıraktı. Yaygın test yapılıp ücretli izin uygulansın” denildi.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.