Afrin İşgaline CHP’den Tam Destek Açıklamasının Ardından, 80 CHP’li AKP’ye Geçti…

0 438
image_pdf

15 temmuz yenikapı protokolü ile netleşen faşist-ırkçı ittifak gücü CHP’nin Afrin savaşında AKP’ye “Tam destek” açıklamasının üzerinden bir ay geçtikten sonra bir destek de Kırşehir’den geldi. CHP’nin Kırşehir’deki Boztepe Belediye Meclis üyesi Mehmet Ali Berten ve beraberindeki 80 partili Tayyip Erdoğan’ı selamlayarak CHP’den istifa edip AKP’ye geçti

Her kritik dönemeçte AKP’ye destek veren parti yönetimi taşra teşkilatlarına da örnek oluyor. Milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasında, 15 Temmuz sonrasında Erdoğan’ın kendini “millet” ilan edip bütün muhalefeti düşman ilan edeceğinin işaretini verdiği “Yenikapı mutabakatı”nda ve son olarak da Afrin savaşında AKP’ye destek açıklayan parti yönetimi kadar olmasa da mütevazı bir destek de Kırşehir CHP’den geldi.

Rozetlerini İlknur İnceöz taktı

Sabah’ın haberine göre Kırşehir’de, CHP Boztepe Belediye Meclis üyesi Mehmet Ali Berten ve beraberindeki 80 kişi, partilerinden istifa etti. Berten ve 80 kişi, AK Parti’ye geçti. Berten ve beraberindekilere, AK Parti Kırşehir 5’inci Kadın Kolları Kongresi’nde rozetlerini AK Parti Grup Başkan Vekili ve Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz taktı.

“Cumhurbaşkanımızı selamlıyorum”

İstifasıyla ilgili konuşan Mehmet Ali Berten, “Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis üyesiydim. Çok kıymetli vekillerim Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, Boztepe Belediye Başkanım Ramazan Bey ile görüşerek Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa ettim. Belediye Meclis üyesi olarak kendim ve 80 üyemle beraber Cumhuriyet Halk Partisi’nden istİfa ediyorum. AK Parti’ye geçiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Binali Yıldırım’ı ve çok kıymetli vekillerimi saygıyla selamlıyorum” dedi.

Muhammed Arslan

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.