Cephe’nin 30 Mart Kızıldere Mesajı

0 187
image_pdf

On’lar, “Amerikan emperyalizmine ve yerli oligarşiye karşı silaha sarılan ve kurtuluşun yolunu halkın silahlı savaşında gören“ ihtilalcilerdir. Tarih, 30 Mart 1972 yılını gösterdiğinde “teslim olun” anonslarına “Biz buraya dönmeye değil ölmeye geldik” sözleri ile karşılık veren Mahir Çayan liderliğindeki devrimciler, Kızıldere’de bir savaş manifestosu yazdılar. On’lar, Emperyalist boyunduruk altında kölece yaşamaktansa silah elde savaşarak şehit düştüler.

Emperyalizmin işbirlikçisi tekelci burjuvazinin sömürü çarkını döndürecek, oligarşi için “huzuru” ve “asayişi” sağlayacak olan Amerikancı iktidarların biri gider biri gelir. “Emperyalizmin tahakkümü altındaki ülkelerde bu çark hep böyle döner. Ülkemizde de parçalanana kadar bu çark hep böyle dönecektir.” Emperyalizm ve yerli oligarşi lehine sürekli döndürülen bu çarkı parçalamanın yolu halkın silahlı kurtuluş savaşını yükseltmektir. Mahir’i anmanın, On’ları anmanın, Kızıldere’yi sahiplenmenin ölçüsü budur. Bugün, bu geleneği sürdüren biz Türkiye Halk Kurtuluş Partisi-Cephesi savaşçılarının görevi bu yolda sistemli ve yılmadan savaşmaktır.

Mazide kalmış bir hatıra değil, bir savaş çağrısıdır Kızıldere

On’lar; Bağımsız, Demokratik ve Sosyalist Türkiye şiarıyla çıktılar yola. Bu yolda teslimiyet değil irade, inanç ve cüret vardı. Kızıldere’de yaratılan devrimci değerler ve savaşçı gelenek bugün, On’ların yolunda yürüyen biz Türkiye Halk Kurtuluş Cephesi savaşçıları tarafından sürdürülüyor. Yolumuz devrim yolunda düşenlerin yoludur.!

Yaşasın Partimiz THKP-C

Kızıldere Son Değil Savaş Sürüyor!

Mahir Hüseyin Ulaş Kurtuluşa Kadar Savaş!

30 Mart 2023

THKP-C/MLSPB

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.