PERVİN BULDAN: HANGİ RESME BAKTIN KILIÇTAROĞLU

0 235
image_pdf

 

ÖSO DENEN TECAVÜZ ORDUSU’NUN EFRİN’DE YAPTIĞI TALANIN RESMİNİ GÜRDÜNMÜ?

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisine yönelik baskılar, HDP’li belediyelere atanan kayyumlar ve tutuklu milletvekillerine ilişkin “Artık tuz kokmuştur” yorumunda bulundu. CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Afrin’ yönelik açıklamalarına ile ilgili “Hangi resme baktınız Sayın Kılıçdaroğlu? ÖSO denen barbar tecavüz ordusunun Efrîn’de yaptığı talanın resmini de gördünüz mü acaba? Kürt halkı Efrîn’de yaşadığı topraklardan sürüldü. Bu resmi gördünüz mü?” diyerek tepki gösterdi

Partisinin grup toplantısında konuşan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan partisine yönelik baskılar ve HDP’li belediyelere atanan kayyumlara ilişkin açıklamalarda bulundu. “HDP’yi çökertmeye çalışanlar asla başaramayacaklar” diyen Buldan, “HDP düşmedi düşmeyecek. Düşürülemeyecek. Diz çökmedik çökmeyeceğiz” dedi.

  • Artık Tuz koktu

Hakkâri vekili Abdullah Zeydan hakkında tahliye kararı verilmesinin ardından savcının itirazıyla kararın tutukluluk halinin devamı olarak değişmesini değerlendiren Buldan “Arkadaşımız hakkında mahkeme tahliye kararı verdi. Tam tahliye olacağı esnada Saray’a bağlı bir AKP savcısı itiraz etti ve tutukluluk halinin devamına karar verildi. Bu karar hukukun içine düşürüldüğü rezaletin, çukurun son örneğidir. Artık tuz kokmuştur. Adaletin tabutuna çivi çakılmıştır. Demokratik siyaset yürüttüğü için HDP’yi yargılamaya kalkanlar, arkadaşlarımızı rehin tutanlar şunu unutmasınlar gerçek bir adalet karşısında bu yaptıklarının hesabını mutlaka tek tek vereceklerdir. 2 Mart’ta DEP milletvekillerini Meclis’ten alıp cezaevine koyan siyasi darbeciler birer birer tasfiye oldular ki o zaman ki görüntüler hala hafızalarda yer almaktadır. 4 Kasım darbecileri de aynı akıbeti yaşayacaktır” dedi.

  • Hangi resme baktın sayın Kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Afrin’e yönelik açıklamalarına da cevap veren Buldan, şu sözlerle Kılıçdaroğlu’na tepki gösterdi:

Şimdi demokratik toplumsal muhalefeti, barış bloğunu, adalet mücadelesini her zamankinden daha fazla büyütme zamanı. HDP bunun için var. Bunun için mücadele yürütüyor. Savaş politikalarına destek vererek AKP’nin iktidar değirmenine su taşıyanlar bilsin ki Türkiye halklarına en büyük kötülüğü yapıyorlar. Tam da bu süreçte Sayın Kılıçdaroğlu, ‘Resme baktım. Afrin’e İdlib’e çok iyi hizmetler gidiyor’ demektedir. Hangi resme baktınız Sayın Kılıçdaroğlu? ÖSO denen barbar tecavüz ordusunun Efrîn’de yaptığı talanın resmini de gördünüz mü acaba? Kürt halkı Efrîn’de yaşadığı topraklardan sürüldü. Bu resmi gördünüz mü? Zeytinliklerine varıncaya kadar halka ait ne varsa bir bir talan edildi. Bu resmi gördünüz mü? Kürtçe tabelalar tek tek indirildi. Bunları da gördünüz mü?

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.