Flormar’da 84 gündür direnen işçilere polis tacizi

0 479
image_pdf

Flormar direnişinin 84. gününde polis işçileri taciz ederek, “Pankart asmayın, fabrikanın önündeki kaldırımda beklemeyin, ses cihazının sesini çok açmayın” dedi

Flormar’da sendikalaştıkları için önce bir grup kadın işçi işten çıkarıldı, ardından bu eyleme destek veren işçiler de işten çıkarılmakla tehdit edildi, zorunlu izne çıkarıldılar. İşten çıkarılan işçilerin sayısı kısa sürede 120’ye ulaşmıştı.

Her sabah olduğu gibi bu sabah da erken saatlerde fabrika önünde bir araya gelen işçilere iki otobüs çevik kuvvet ekibi getirildi. Polisler işçileri, “Pankart asmayın, fabrikanın önündeki kaldırımda beklemeyin, ses cihazının sesini çok açmayın” diyerek taciz etti.

Petrol-İş Sendikası Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreteri Mustafa Mesut Tekik Twitter hesabından yaşananları şöyle duyurdu:Polis, “yukarıdan” aldığı emir doğrultusunda Flormar’a dokunmaya başladı.Pankartlarımız sökülmeye,direniş bitirilmeye çalışılıyor. Gerekçe, “eylemin siyasallaşması” …Sağduyu sahibi herkesten ama herkesten bu işin hakkaniyetle çözümüne katkı koymalarını bekliyoruz.

“Direnişi kırma çabaları”

İşçilerle birlikte 84 gündür fabrika önünde direnişte olan Petrol-İş Gebze Şube Başkan Yardımcısı Şivan Kırmızıçiçek, Sendika.Org’a şunları söyledi:

Bunlar direnişi kırma çabalarıdır. Çevik kuvvet ekipleri yalnızca ziyaretçilerin geldiği zamanlarda gelirdi ancak bugün erken saatlerde iki araçla bizim için geldiler. Pankartları kaldırmamızı istediler. Durumumuzu anlattık. Burada olmaya devam edeceğiz.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.