ZÜLFÜ LİVANELİ KADINLARA “SİLAHLI EĞİTİM VERİLMESİNİ” ÖNERDİ

0 240
image_pdf

Zülfü Livaneli Twitter hesabı‘ndan kadınlara silah eğitimi verilmesini önerdi ve şu ifedelere yer verdi. “Tehdit altındaki kadınlara silah egitimi ve ruhsat verilmeli öç beş katil adayı temizlenirse ancak durur bu isler Keske Özgecan’da , Ceren’de, Emine’de, Şule ve benzerlerinde silah olsaydı Katil erkekler geberseydi iste bu ulke hepimizi bu uç noktalara kadar getirdi”.

Livaneli gelen eleştirilere yanıt olarak ise şunları söyledi. Bu cümle, durumun vahametine dikkat çekmek amacıyla şok etkisi yaratmak için yazıldı. İsyan duygusu içinde. Bir çare önerin dostlar. Kadın öldürmeyi moda haline getirdiler. Yargı vs yetmiyor!”

  • LİBERAL OLMADIĞIMA ŞÜKREDİYORUM.

Bir çare söyleyin dostlar sözleri ile devam eden Linaneli “Onca kadın öldürüldü. Ne toplumun ne de devletin tepkisi yeterli. Kadınlar ölüyor, kimse bir şey yapmıyor. Dayanılmıyor. “Dişi köpek kuyruk sallamazsa…” gibi iğrenç sözleri üretmiş bir kültürde farkındalık yaratmak hiç kolay değil.”

“Bazı yorumları görünce liberal olmadığıma şükrediyorum. Bu ülkede pedofillerin haklarını savunan yazarlar bile görüldü.” liberal olmadığıma şükrediyorum dedi

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.