Ümraniye’de Konteynerde 1 İşçi Yanarak Can Verdi

0 203
image_pdf

İstanbul Ümraniye Altınordu Caddesi’nde Finans Merkezi inşaatı konteynerında 1 işçi yanarak can verdi. İstanbul Ümraniye’de işçilerin kaldığı şantiyede dün 02:00’da yangın çıktı. İstanbul Finans Merkezi inşaatı için kurulan konteynerlerde yüksekten atlayan 5 işçi yaralandı, 1 işçi yanarak hayatını kaybetti.

Dün gece 02.00 sıralarında inşaat şantiyesindeki konteynerde henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yaklaşık 50 kişinin kaldığı konteyner kısa sürede alev alev yanmaya başladı. Bölgeye çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. İşçiler, tahliye edilirken 5 işçi, yüksekten atlayarak yangından yaralı bir şekilde kurtuldu. Dışarı çıkamayan bir işçi olay yerinde hayatını kaybetti. Şantiyede çalışan işçilerin büyük bir kısmının bayram iznine çıktığı bu nedenle konteynerde az sayıda işçi olduğu öğrenildi. Savcının ve olay yeri inceleme polislerinin yaptığı çalışmalar sonunda hayatını kaybeden işçinin cenazesi adli tıp kurumuna sevk edildi.

İnşaatta çalışan bir işçi, “Şantiye olarak kullanıyor. İşçilerin kaldığı koğuşlar bölgesi burası” diye konuşurken, yangın esnasında içeride yattığını ifade eden bir başka işçi, “Biz içeride yatıyorduk. Yangının sebebini bilmiyoruz. Birkaç yaralı var, hastaneye götürüldüler” dedi. Mehmet Kartal, “Saat 02.30 sıralarında iş üzerinde çalışıyorduk. Sahur yapmak için kaldığımız yere geldiğimizde alev alev yanıyordu. İçeride 5 kişinin sesleri geliyordu. Onlar galiba itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. Şu anlık can kaybı yok. Konteynerlerde bayramdan dolayı kalan az insan kalıyordu. 50, 60 kişi vardı galiba içeride kalan. Yaralı arkadaşlarımız hastaneye götürdüler henüz bilgisini paylaşmadılar” şeklinde konuştu.

İsmini vermek istemeyen bir işçi ise, “Biz iş üzerinde çalışıyorduk. Biz geldiğimiz de her yer alev almıştı. İçeriden arkadaşlarımız bağrışma sesleri geliyordu. 4-5 kişinin bağırdığını duyduk. Allah’tan kimseye birşey olmadı. Bir iki kişinin camdan atladığını gördük. Normalde 200-300 kişi kalıyoruz burada. Bayram nedeniyle az insan vardı” ifadelerini kullandı.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.