“Türkiye Akdeniz’deki doğalgaz arama çalışmalarını askıya aldı.”

0 150
image_pdf

Türkiye, Doğu Akdeniz’de tartışmalı bölgede başlattığı doğal gaz arama çalışmalarını askıya aldı. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Yunanistan ile son günlerde daha da artana gerilimle ilgili olarak “Yunanistan bizim önemli bir komşumuz. Atina ile görüşmeye hazırız.” Dedi.

Türkiye, Doğu Akdeniz’de tartışmalı bölgede başlattığı doğal gaz arama çalışmalarını askıya aldı.Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın “Cumhurbaşkanı Erdoğan, müzakerelerin devam ettiği sırada daha yapıcı bir tutum belirleyene dek biraz beklememiz gerektiğini söyledi.” İfadelerini aktardı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Yunanistan ile son günlerde daha da artana gerilimle ilgili olarak “Yunanistan bizim önemli bir komşumuz. Atina ile görüşmeye hazırız.” Dedi.

Ankara geçen hafta Meis adası civarı için Navtex yayımlamış ve bu bölgeye çok sayıda savaş gemisi konuşlandırmıştı. Buna karşın Atina da aynı bölge için karşı Navtex yayımlamıştı. Gerginliğin artması üzerine devreye giren Almanya Başbakanı Merkel, Ankara ve Atina arasındaki tansiyonu düşürmeye çalıştı.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.