Karakolun şiddete ‘çözümü’: Adam dışarı çıkınca sen çıkma

0 87
image_pdf

Van’da 17 yaşından beri Bilal Dolanbay isimli erkeğin tacizine maruz bırakılan H.T. (21), şikayette bulunduğu karakolda, fail hakkında herhangi bir işlem yapılmadan yeniden evine geri gönderildi.

H.T., 4 yıldır maruz bırakıldığı taciz karşısında yaşadıklarını Jinnews’e anlattı. Bilal Dolanbay’ın önce kendi kiracıları olduğunu ve bir müddet sonra karşı daireye taşındığını söyleyen H.T. şunları dile getirdi: “Taşınmalarının üzerinden bir ay geçtikten sonra bana tanımadığım bir numaradan mesaj geldi. Mesajın içeriği cinsel içerikliydi. Bir buçuk ay boyunca taciz mesajları devam etti. Numaranın Bilal Dolanbay’a ait olduğunu öğrendiğimizde şaşırdık.”

‘24 saat izle’ yanıtı

Her dışarı çıktığında gözle ve sözle tacize uğradığını söyleyen H.T., şöyle anlattı: “Bu durumu ailesine söylediğimiz zaman, Bilal Dolanbay’ın ailesi babamı ve annemi darp etti. Karakola gidip şikâyet ettim, uzaklaştırma kararı verilmesine rağmen kararı ihlal etti. Yeniden şikâyette bulundum. Karakola şikâyetimi bildirdiğimde, bana, ‘biz adamı çağıracağız, adamı uyaracağız, ama sen de adamı gözle. Adam evden çıkarsa sen çıkmayacaksın, sen evden çıkarsan adam çıkmayacak’ denildi. Ben yirmi dört saat adamı mı gözleyeceğim. Böyle bir şey var mı?” Son olarak destek çağrısı yapan H.T., “Ben korkuyorum, bana yardım etsinler. 17 yaşından beri bunu yaşıyorum. Psikolojim bozuldu, iki defa intihar etmeye kalktım. Yetkililerin yanına gitmeme rağmen bir şey yapmıyor” diye konuştu.

VAN

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.